BezpieczeństwoWypadki

Nawet fotoradar nie pomógł

Chyba wszyscy kierowcy, znają „Zakręt Mistrzów„. W internecie można znaleźć wiele informacji, wiele filmów z tego zakrętu. W ogromnej większości są to filmy z wypadkami, które mają miejsce właśnie na tym feralnym zakręcie. Można pomyśleć, że niektórzy kierowcy robią wszystko, aby tylko zaistnieć w internecie.

Gdzie znajduje się „Zakręt Mistrzów”?

Zakręt Mistrzów to niebezpieczny fragment DTŚ. Czym jest DTŚ? To nic innego jak Drogowa Trasa Średnicowa. Potocznie zwana jest średnicówką lub deteeśką. Jest to droga szybkiego ruchu, która łączy ze sobą Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice. Znana jest z ogromnej ilości wypadków, jakie mają miejsce na wspomnianym już zakręcie.

Na tym zakręcie co chwilę dochodzi do wypadków. I chociaż ustawienie fotoradaru odrobinę uspokoiło sytuację, to nadal w tym miejscu wydarza się sporo wypadków. I to niezależnie od pory dnia, warunków atmosferycznych. Ktoś może powiedzieć, że droga jest zła. Ale główną przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość. Kierowcy, którzy przestrzegają limitów prędkości, zakręt ten pokonują bez kłopotu. Dziwne, zastanawiające…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *