GarażPorady

Jak wymienić wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki samochodowe to niezbędne elementy samochodu zapewniające doskonałą widoczność w każdych warunkach. Dzięki nim, w połączeniu z dobrym płynem do spryskiwaczy, możemy utrzymać przednią szybę w doskonałym stanie dla idealnej widoczności.

Na przedniej szybie gromadzi się brud, kurz, owady lub zanieczyszczenia z innych pojazdów. Ten brud może zawierać sól, smołę, soki, oleje… A kiedy pada deszcz, może zamienić się w błoto. Utrzymanie piór wycieraczek w idealnym stanie jest więc niezbędne.

Widoczność jako podstawowy system bezpieczeństwa

Podczas jazdy nocą, widzenie i bycie widzianym jest kluczowe dla bezpieczeństwa, dlatego ważne jest, aby mieć doskonale działający system oświetlenia i utrzymywać wszystkie szyby samochodu wolne od zanieczyszczeń.

Aby zapewnić tę czystość, kluczową rolę odgrywają pióra wycieraczek. Muszą być nie tylko czyste, ale również w dobrym stanie technicznym. W tym celu zaleca się ich wymianę mniej więcej co roku. Będzie to zależało od kierowcy, warunków pogodowych i innych czynników.

Jak wymienić wycieraczki samochodowe?

Wymiana wycieraczek to coś, co możemy zrobić sami w naszym garażu. Jest jednak kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed wymianą wycieraczek, aby mieć pewność, że są one prawidłowo zamontowane i że skutecznie wykonują swoje zadanie.

Wybierz wysokiej jakości zamiennik. Nie wszystkie pióra wycieraczek będą pasowały do Twojego samochodu. W pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, czy wybrany przez nas model jest kompatybilny z naszym pojazdem (o poradę można zapytać w sklepie z częściami, do którego się udajemy). Zdecydowanie się na oryginalną część zamienną do naszego modelu samochodu jest wskazane, jeśli nie chcemy komplikować sprawy.

  1. Gdy mamy już odpowiednią część zamienną, przystępujemy do podniesienia ramion wycieraczek, aby ułatwić sobie zadanie.
  2. Kolejnym krokiem jest usunięcie starego pióra wycieraczki. Jest to zazwyczaj bardzo prosty proces, gdyż wystarczy nacisnąć przycisk lub zdjąć listwę, aby zdjąć wycieraczkę.
  3. Po wykonaniu tej czynności montujemy nowe pióro wycieraczki postępując odwrotnie niż przy demontażu. Należy upewnić się, że pióro wycieraczki jest prawidłowo założone i że nie wysuwa się przy pociągnięciu.

Jak widzimy, jest to bardzo prosty proces, który nie powinien sprawić żadnych trudności. Dzięki temu za niewielkie pieniądze, jakie kosztują nowe pióra wycieraczek, będziemy mieli gwarancję dobrej widoczności, gdy pogoda się pogorszy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *