Testy

Wycieraczki samochodowe Qualite Parties – opinia

W przypływie zaćmienia umysłowego zamówiłem nowe wycieraczki do mojego samochodu. Zaćmienie umysłowe objawiło się nie tym, że zamówiłem nowe wycieraczki, leczy tym, na jaką firmę się zdecydowałem. Stało się to, ponieważ postanowiłem trochę oszczędzić. Na nowiutkie wycieraczki wydałem aż 26 zł (plus koszty wysyłki). Na swoje usprawiedliwienie mam to, że mogłem kupić tańsze wycieraczki, bo i takie były. W tym przypadku zdecydowała nazwa producenta, która była taka obiecująca. Qualite Parties – naiwnie liczyłem więc na coś naprawdę sensownego. Jak już pisałem, zaćmienie umysłowe poziom max.

Wycieraczki samochodowe Nissan P11

Zamówiłem wycieraczki o odpowiednich wymiarach do mojego samochodu, czyli do Nissana P11. Dla potomnych (no i dla siebie) zamieszczę tutaj wymiary wycieraczek:

  • od strony kierowcy wycieraczka ma długość 530 mm (53 centymetry),
  • od strony pasażera 500 mm (50 cm).

Takie wymiary miały oryginalne wycieraczki. Lub lepiej rzecz ujmując – takie wymiary miały poprzednie wycieraczki. Mocowanie wycieraczki typ ST-U (hakowe) – pasuje idealnie. Cud, miód i orzeszki. Wycieraczki zamówione, dostarczone, zamontowane. Jedziemy.

Moja opinia o wycieraczkach Qualite Parties

Jako, że przez pewien czas używałem tych wycieraczek, to mogę się z wami podzielić swoimi wrażeniami. Podczas lata miałem to szczęście, że nawet jeśli padał deszcz, to za oknem było widno. Żadna letnia trasa nie łączyła w sobie nocy i deszczu. Tak się jakoś złożyło. Szczęściarz.  Ostatnio jednak szczęście mnie opuściło. Podczas ostatniej trasy nagle i niespodziewanie zapadła noc. Do tego deszcz zaczął coraz śmielej sobie poczynać. Nic czego wcześniej bym, nie doświadczył. I wszystko byłoby ok, gdyby nie wycieraczki. Na własnej szybie przekonałem się o ich właściwościach. Oto garść moich spostrzeżeń:

Możesz śmiało kupować wycieraczki Qualite parties pod warunkiem, że:

  • jeździsz kiedy nie ma deszczu,
  • jeśli już pada, to deszcz jest niewielki i co najważniejsze – jest dzień!
  • lubisz, kiedy wycieraczki nie zbierają wody i zostawiają smugi na szybie,
  • lubisz ekstremalne warunki drogowe,
  • masz wszystko w nosie i nie przywiązujesz większej wagi do widoczności podczas deszczu,
  • chcesz wyrzucić w błoto kilka złotych.

W innych przypadkach ZDECYDOWANIE ODRADZAM używanie wycieraczek tej firmy. Zwłaszcza kiedy pada deszcz. Lub, kiedy pada deszcz i na dodatek jest noc. To zabójcze combo. Musisz wiedzieć, że kiedy jedziesz samochodem nocą i zacznie padać deszcz, a ty masz zamontowane takie wycieraczki, to… masz dosłownie przesrane przechlapane. One zupełnie nie radzą sobie z wodą. Pewnie się jej panicznie boją.

Pomimo, że dobrze przylegają do szyby, zostawiają na niej potworne smugi. Jeżeli chcesz cokolwiek widzieć, to podczas deszczu lepiej ich nie używaj. Zwłaszcza kiedy z przeciwka jadą samochody i siłą rzeczy oślepiają cię światłami. Pamiętaj! Kiedy użyjesz tych wycieraczek nocą w deszczu nic już nie będzie takie samo. Będziesz się cieszyć własną, prywatną i rozmazaną ścianą wody na szybie.  I pozostanie tylko modlitwa. Lub postój. Lub wymiana wycieraczek.

Wiem, że sam jestem sobie winien. Chciałem kupić tanie wycieraczki. I kupiłem tanie. Całe szczęście, że nie wyrzuciłem starych i mogłem je szybko wymienić, kiedy nocą zaczął padać deszcz. W innym przypadku pewnie nadal bym stal na poboczu i czekał aż deszcz minie, lub nadejdzie świt. Teraz kupię coś lepszego, droższego i mającego przynajmniej kilka dobrych opinii.

2 thoughts on “Wycieraczki samochodowe Qualite Parties – opinia

  • zaorane 😀 😀 😀

  • Trzeba było dołożyć kilka złotych i brać coś lepszego, zamiast chińskiego chłamu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *