Testy

Wycieraczki samochodowe Bosch Twin – opinia

Moje stare wycieraczki odmawiały współpracy, to już wiecie. Podobnie jak to, że mój romans z wycieraczkami Qualite Parties zakończył się gwałtownie i chcę wymazać z pamięci te wspólne chwile. Natomiast jazda bez wycieraczek była do zaakceptowania kiedy byłem piękny i młody. Teraz bardziej cenię sobie wygodę. Nawet doszedłem do wniosku, że to nawet miłe, kiedy podczas deszczu jednak widać drogę. To taka fanaberia, ale na starość człowiek dziwaczeje.

Wycieraczki do Nissana – próba numer 2

Poszedłem za ciosem i postanowiłem kupić lepsze wycieraczki do mojego Nissana. Wymiary wycieraczek w moim Nissanie P11 są niezmienne, czyli:

  • od strony kierowcy wycieraczka ma długość 530 mm (53 centymetry),
  • od strony pasażera 500 mm (50 cm).

Mocowanie hakowe, typ ST-U. Wiecie ile takich wycieraczek można kupić? Dziesiątki, jeśli nie setki, modeli. Tym razem jednak postanowiłem kupić coś dobrego, ale niekoniecznie taniego. Najpierw wybrałem producenta, przejrzałem opinie o jego produktach. Wybrałem model i dowiedziałem się jaka jest jego cena regularna. Oczywiście następnym krokiem było znalezienie najniższej ceny. Przecież nie będę przepłacał. Wybór padł, jak można wywnioskować po tytule wpisu, na wycieraczki samochodowe Bosch Twin.

Moja opinia o wycieraczkach samochodowych Bosch Twin

Najlepszą cenę znalazłem oczywiście na Allegro. Za wycieraczki zapłaciłem niemal 51 zł i już na drugi dzień mogłem wyciągnąć je z paczkomatu. Montaż wycieraczek to banał. Nie trzeba mieć doktoratu, aby sobie z tym poradzić. Przypuszczam, że nawet kobieta jest w stanie sama wymienić wycieraczki. Wystarczy, że będzie odpowiednio długo męczyła o to swojego faceta.

Podczas montażu zauważyłem, że wycieraczki te są dobrze i solidnie wykonane. Na dodatek są ciężkie. No dobra, stosunkowo ciężkie. Na pewno cięższe niż te, których wspominać nie warto ;-). No i cięższe niż oryginalne wycieraczki. Pewnie dzięki temu doskonale przywierają do szyby. Faktem jest, że przez to samochód jest odrobinę cięższy. Wystarczyło wyrzucić śmieci, które woziłem za przednimi siedzeniami i już waga samochodu była odpowiednia. Nawet ważył mniej niż przed założeniem nowych wycieraczek.

Po wymianie wycieraczek nadeszła pora testów. Zrobiłem kilka kilometrów w deszczu. Jeździłem w dzień. Jeździłem nocą. Nawet sprawdziłem je podczas opadów śniegu. Podczas ich użytkowania doszedłem do wniosku, że jeśli:

  • oczekujesz od wycieraczek, że będą dobrze przylegały do szyby i nie będą zostawiały smug,
  • szyba potraktowana wycieraczkami będzie czysta i przejrzysta,
  • nawet podczas sporych opadów, dadzą sobie radę z odprowadzaniem wody i czyszczeniem szyby,
  • chcesz, aby radziły sobie doskonale z brudem, owadami, śniegiem, a nawet lodem na szybie,
  • chcesz mieć naprawdę dobre wycieraczki, które robią to do czego zostały zaprojektowane,

to śmiało kupuj wycieraczki samochodowe Bosch Twin. Ja jestem z nich naprawdę zadowolony i mogę je polecić z czystym sumieniem. Ważne: nikt mi nie zapłacił za tą opinię! Sam wybrałem właśnie ten model wycieraczek, sam je kupiłem, sam przyniosłem z paczkomatu, sam założyłem i sam ich używam. Jestem zadowolony. Świat za przednią szybą samochodu nabrał przejrzystości. Nawet podczas nocnej ulewy, kiedy z przeciwka zbliża się doskonałe oślepiający cię samochód ciężarowy, widzisz gdzie jedziesz. Znaczy widzisz więcej niż przez źle wyczyszczoną szybę.

Jedna mała uwaga. Te wycieraczki wyglądają jak… wycieraczki. Jak klasyczne wycieraczki. Więc jeśli potrzebujesz jakichś wymyślnych rozwiązań, płaskich wycieraczek, to musisz wybrać inny model. To jest niestety na szczęście klasyka. 😉

wycieraczki Bosh Twin
Tak wyglądają wycieraczki Bosh Twin

 

2 thoughts on “Wycieraczki samochodowe Bosch Twin – opinia

  • Ja też zmieniłem wycieraczki na klasyczne, równomiernie dolegają do szyby. Będę testował które dłużej posłużą bo wiadoma na początku to wszystkie wycieraczki są dobre.

  • Też używam klasycznych i nie narzekam;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *