BezpieczeństwoWypadki

Dlaczego niestrzeżony przejazd kolejowy jest niebezpieczny?

W sumie to  sam niestrzeżony przejazd kolejowy nie jest niebezpieczny. Niebezpieczny jest tylko w momencie, kiedy zbliża się do niego pociąg, a kierowcy mają gdzieś znaki, sygnały świetlne i są zmęczeni lub zamyśleni. Wtedy przejazd niestrzeżony może być niebezpieczny. Chociaż lepiej powiedzieć, że niebezpieczny to jest pociąg na takim przejeździe. Wjedzie, zmiecie co znajdzie na przejeździe i pojedzie dalej. Może się wydawać, że nie ma problemu.

Crafter vs pociąg

W tym przypadku jednak problem był. Trasa została zablokowana, a samochodu to się już raczej nie wyklepie. Choć może nie doceniam fachowców, którzy są w stanie zrobić cuda. Dlatego też trzeba bardziej uważać kupując bezwypadkowego Craftera, gdyż może to być to auto. Warto pamiętać, że potyczka z pociągiem nigdy nie kończy się dobrze dla samochodu. Całe szczęście, że kierowca przeżył ten wypadek. Kto zawinił? Każdy niech odpowie sobie sam na to pytanie. Podpowiem, że raczej nie maszynista.

Zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku wszystkich, nie tylko niestrzeżonych przejazdów kolejowych, to dobry zwyczaj. Można ocalić samochód, zdrowie, życie, czas. Wystarczy tylko, zbliżając się do przejazdu kolejowego, zwracać uwagę na to, czy gdzieś nie czai się pociąg. Złośliwość maszynistów nie zna bowiem miary. Potrafią nagle, niespodziewanie i za pewne z ukrycia, znaleźć się na przejeździe. I to wtedy, kiedy nic na to nie wskazuje. No bo kto może się spodziewać pociągu na torach? No kto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *