GarażPorady

Co zrobić gdy auto nagle przestaje jechać?

Nawet doświadczeni kierowcy doświadczyli, pewnie chociaż raz w życiu, takiej sytuacji, kiedy to pomimo usilnych prób okazywało się, że auto nie chce jechać dalej, ani nie chce odpalić. Najczęściej takie sytuacje zdarzają się niespodziewanie. Nie jesteśmy kompletnie przygotowani na taki obrót spraw. To właśnie sprawia, że w takich momentach powinniśmy zachować zimną krew i myśleć trzeźwo. Jeżeli nie radzimy sobie z uruchomieniem samochodu, to najlepiej pomyśleć o skontaktowaniu się z pomocą drogową. Jest to na pewno najlepsze rozwiązanie w momencie, gdy samochód odmówi współpracy np. na autostradzie. Gdzie jak wiadomo do najbliższego warsztatu samochodowego, mamy co najmniej kilkadziesiąt kilometrów. Zresztą to jedyne rozwiązanie w tym przypadku, gdyż holowanie na autostradzie i tak jest zabronione.

Pomoc drogowa zajmie się autem

Kiedy próba ponownego odpalenia samochodu, kończy się niepowodzeniem, wtedy profesjonalna pomoc drogowa, to zazwyczaj jedyna szansa, na poradzenie sobie tą sytuacją. Doświadczona firma zajmująca się tego typu usługami, na pewno bez większych problemów odholuje nasz samochód bezpiecznie do warsztatu, gdzie zostaną przeprowadzone dalsze prace. Takie holowanie aut, to czasem jedyna opcja, gdyż nie zawsze naprawa na miejscu jest możliwa lub się udaje. Tutaj też wiele zależy od miejsca, w którym spotkała nas awaria oraz od załogi, która oferuje tego typu usługi. Niektóre awarie mogą być przez doświadczonych pracowników naprawione na miejscu. Niektórzy są w stanie nawet wymienić rozrząd na poboczu, ale najczęściej jedyną rozsądną opcją jest umieszczenie samochodu na lawecie.

Najlepsza opcja dla zepsutego auta

W większości przypadków, kiedy auto nagle przestaje jechać, trzeba skorzystać z pomocy mechaników. Część z tych przypadków dopada nas w takim miejscu, że jedyną rozsądną decyzją jest skorzystanie z pomocy drogowej. Większe firmy zajmujące się np. holowaniem pojazdów posiadają dużą flotę i działają bardzo szybko. Przy czym używając zwrotu holowanie pojazdu, tak naprawdę mamy na myśli autolawetę, na którą zostanie załadowany nasz samochód. Jest to o tyle ważne, gdyż holowanie samochodu nie zawsze jest możliwe, zarówno ze względów prawnych jak i organizacyjnych. Zresztą niewielkie uszkodzenia mechaniczne, często mogą stać się przyczyną trwałego uszkodzenia samochodu podczas jego holowania. Dlatego najlepiej zdecydować się na transport samochodu na lawecie. Auto trafia do mechanika, który podejmuje się diagnozy i koniecznych napraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *