Wypadki

Polskie drogi nadal nie są bezpieczne

Jest co prawda bezpieczniej, ale nadal trzeba mieć oczy dookoła głowy. Seria Polskie Drogi powinna być obowiązkowa dla każdego, kto chce przeżyć na drodze. Niektórych wypadków można było z powodzeniem uniknąć. W sumie, to wszystkich można było uniknąć, tylko ktoś nie pomyślał. I winni są wszyscy. Kierowcy, piesi, motocykliści i rowerzyści.

Pamiętajcie o jednym. Pierwszeństwo  to super sprawa. Ale cmentarze są pełne tych, którzy mieli pierwszeństwo. Dotyczy to pieszych i wszystkich zmotoryzowanych i zmechanizowanych uczestników ruchu. Co z tego, że rowerzysta miał pierwszeństwo, kiedy nie pomyślał? Oczywiście kierowca też nie jest bez winy. Zawinili wszyscy. Nie tylko ci, którzy złamali przepisy. Myślenie to podstawa przeżycia na naszych drogach. Szkoda, że nie wszyscy o tym pamiętają.

Kierowca kijanki, który tak paskudnie wymusił pierwszeństwo, powinien dostać kilka razy na goły tyłek i stracić prawo jazdy oraz samochód. Wymuszenie i ucieczka. Piękne kombo. Wielkie brawa dla kierowcy autobusu, który nie użył ani jednego niecenzuralnego słowa. Powstrzymał się. Nie wiem czy byłbym w stanie się tak spokojnie zachować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *