InneMotowieści

Hyundai i10 – nasz faworyt do miasta

W ostatnich kilkunastu latach obowiązuje wyraźny trend „powiększania” samochodów miejskich. Doszło już do sytuacji, w której modele z segmentu B spokojnie mogą być rozpatrywane w kategorii aut rodzinnych. Nie brakuje natomiast osób szukających typowych „mieszczuchów”, doskonale sprawdzających się na zatłoczonych ulicach, łatwych do zaparkowania, a przy tym oszczędnych w eksploatacji. Taki jest Hyundai i10 – jeden z ostatnich przedstawicieli segmentu typowych samochodów miejskich.

Zmieści się wszędzie

Najnowsza generacja Hyundaia i10 została zaprojektowana wbrew obowiązującej modzie na ciągłe zwiększanie gabarytów samochodów. To jeden z głównych atutów tego modelu, który powinien zapewnić mu rynkowy sukces. W końcu nie każdy chce jeździć np. crossoverem czy tym bardziej SUV-em – zwłaszcza, gdy szuka samochodu tylko na dojazdy do pracy, każdego dnia tkwi w korkach, odwozi dzieci do przedszkola i szkoły oraz robi codzienne zakupy spożywcze.

W tych zastosowaniach doskonale sprawdza się właśnie Hyundai i10. Auto jest rzeczywiście bardzo kompaktowe, ponieważ mierzy tylko 3,67 metra oraz ma 1,68 metra szerokości. Takie gabaryty sprawiają, że propozycja Hyundaia powinna przypaść do gustu każdemu, kto codziennie walczy o znalezienie miejsca parkingowego czy musi przeciskać się przez wąskie ulice jednokierunkowe.

Jednocześnie Hyundai i10 pozostaje samochodem naprawdę nieprzeciętnie funkcjonalnym. W środku jest wystarczająco dużo miejsca dla czterech osób dorosłych, choć dużo lepiej sprawdzi się tutaj konfiguracja 2+2 z dziećmi w fotelikach na tylnej kanapie.

Może się podobać

Hyundai i10 nowej generacji został zaprojektowany zgodnie z aktualną filozofią stylistyczną koreańskiej marki – Sensous Sportiness. Bryła nadwozia jest bardzo dynamiczna, samochód sprawia też wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Znajdziemy tutaj także kilka designerskich smaczków, jak oświetlenie LED czy duży czarny grill zdobiący pas przedni.

Bogate wyposażenie

To znak czasów, że w samochodach z segmentu reprezentowanego przez Hyundaia i10 możemy dosłownie przebierać w elementach wyposażenia, w tym tych, które jeszcze kilkanaście lat temu były spotykane wyłącznie w autach klasy premium.

Hyundai i10 oferuje dostęp do takich rozwiązań, jak chociażby 8-calowy ekran dotykowy, Apple Car Play i Android Auto oraz szereg funkcji zwiększających bezpieczeństwo kierowcy i innych użytkowników dróg: asystent pasa ruchu, asystent wspomagania hamowania, asystent przekraczania linii czy system monitorowania martwego pola w lusterku.

5-letnia gwarancja

Hyundai i10 jest objęty aż 5-letnią gwarancja producenta bez limitu kilometrów. Jest to najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości wykonania oraz niezawodności tego samochodu, a więc cech, których oczekujemy od modeli do codziennej jazdy po zatłoczonym mieście.

O tym, jak udanym samochodem jest nowy Hyundaia i10 możesz się przekonać podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *