PoradyW drogę

Jak sprawdzić sytuację na drodze

Za oknem śnieg. Wszyscy o nim piszą. To, że śnieg spadnie było do przewidzenia. Drogowców jak zwykle zima zaskoczyła. To już wiemy. Ale pytanie brzmi – czy można jakoś sprawdzić jak wygląda sytuacja na interesującej nas trasie?

Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, czy można sprawdzić aktualną sytuację na drodze? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Jeśli chodzi o drogi główne można to sprawdzić. I nie trzeba wstawać od komputera. Jest to niezwykle proste i wygodne.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w skrócie GDDKiA przygotowała dla kierowców nie lada gratkę. Przygotowała stronę internetową z kamerami. Nic ciekawego? Ciekawej się zacznie kiedy dodam, że dzięki tym kamerom można poznać aktualną sytuację na drogach.

Wystarczy wejść tutaj i sprawdzić jaka panuje sytuacja na interesującym nas odcinku. Czy droga jest przejezdna, czy samochody stoją w korku, czy spadł śnieg i wszystko jest białe. Widzimy także temperaturę na danym odcinku oraz wiemy czy pada deszcz/śnieg, czy też nie. To bardzo wygodna usługa. Ja korzystam z niej namiętnie. I wam polecam.

Mapa kamer monitorujących to niezwykle przydatne narzędzie. I jest całkowicie darmowe. To się GDDKiA udało. Choć jedna jaskółka wiosny nie czyni. Niestety.

3 thoughts on “Jak sprawdzić sytuację na drodze

  • To naprawdę świetne rozwiązanie szczególnie w przypadku gdy ktoś wybiera się w dłuższą podróż, można bez problemu zaplanować trasę i ominąć te najbardziej uciążliwe miejsca. Oby powstawało więcej tak trafionych pomysłów motoryzacyjnych!

  • doskonała strona, przyda mi się! dziękuję!

  • prognoza pogody i jazda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *