Samochody

Widziane w Rzymie – Renault Twizy

Kolejny rodzynek z Wiecznego Miasta. Tym razem naszą uwagę przykuło coś niezwykle dziwnego. Ni to samochód, ni to motor, ni  to koszyk na zakupy. Coś na 4 kółkach z logo Renault. Nie zastanawiając się wiele, pstryknęliśmy kilka fotek zanim to dziwne coś zniknęło.

Później w internecie sprawdziłem co widzieliśmy i już wiem. Widzieliśmy Renault Twizy, czyli samochód elektryczny. Choć nie wiem czy można nazwać to samochodem. Lepiej pasuje pojazd elektryczny.

Wydaje mi się, że jest to idealny środek lokomocji na zatłoczone rzymskie ulice. Jest niewielki i można go wszędzie zaparkować. Idealnie też nadaje się na niewielkie zakupy. Niewielkie, bo stołu nie przewieziemy… raczej. W czasie deszczu nie zmokniemy. Niestety ma tylko jedno miejsce siedzące, więc nie nadaje się na np. randkę. Szkoda tylko, że nie dane nam było się przejechać. Znaczy sam bym się przejechał 😉

Ogólnie samochodzik bardzo mi się spodobał. Ma ciekawą stylistykę, jest niewielki i rozwija prędkość do 80 km/h. Więcej informacji można znaleźć na Wikipedii.

 

oraz film z Renault Twizy w roli głównej, znaleziony na YT

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *