Biały kolor samochodu

Przeglądam portale motoryzacyjne, czytam newsy, oglądam nowości. Otwieram stronę za stroną, prawie na każdej samochód w kolorze … białym. Czyżby nadeszła era białego samochodu? Być może?! A gdzie się podział ten krwisty czerwony? Z resztą jeden z moich ulubionych kolorów tuż obok białego, co chyba zauważyłyście 🙂

Jeszcze do niedawna rzadko kto chciał mieć samochód w białym lakierze. Przeważnie na samą myśl o takim ubarwieniu większość się krzywiła. Trzeba też przywołać fakt, że biały to kolor, który zawsze był za darmo, tzn. bez dopłaty. Dlatego, że to żaden metalik i żadna perła. Po prostu biały.

Wielokrotnie też padały argumenty, że na białym kolorze tak bardzo nie widać brudu. I nie każdy lubuje się w takim kolorze samochodu. Czyli będzie problem z późniejszą sprzedażą na rynku samochodów używanych.

Teraz nastała moda, więc za nią podążamy, standardowo. Kolor biały jest trendy. Są modele, które rewelacyjnie prezentują się w białej barwie. Na przykład Volkswagen Scirocco. Biały nadaje mu klasy, elegancji, tego czegoś. Do tego, dla kontrastu czarne wnętrze z np. srebrnymi, aluminiowymi, chromowanymi elementami. Natomiast ten sam samochód w czarnym kolorze, jak dla mnie, niestety dużo traci. Walory wizualne są marne, nadrabia bogatym wyposażeniem i różnymi bajerami. Ale to moje subiektywne zdanie. Nie miałam jeszcze samochodu w czarnym kolorze i nie wiem, czy bym się kiedykolwiek na takowy zdecydowała. Kwestia zmiany gustu?!

Źródło zdjęcia

4 thoughts on “Biały kolor samochodu

  • Volkswagen Scirocco rzeczywiście wygląda obłędnie w białym, ale większości aut on nie pasuje.

  • Jeśli coś białego to biała perła i sportowe auto. W żadnym innym wypadku nie chciałem bym tego odpustowego koloru…

  • Moda na biały trwa już dobre 3-4 lata, wyrosła z półwyspu Arabskiego i słabości do tego koloru przeróżnych szejków, po czym powędrowała w różne strony świata. Ogólnie zarówno biały jak i czarny są kolorami, które cieżko utrzymać w czystości, na obu wyraźnie widać bród. Dodatkową estetyczną wadą czarnego jest fakt, że “ukrywa” szczegóły, przetłoczenia i różne detale nadwozia, dlatego imo powinien być wybierany dla samochodów o gładniej sylwetce i jednorodnej bryle.

  • Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *