Modny biały kolor

Jakiś czas temu pisałam o trendzie na biały kolor samochodu. W Polsce moda na ten kolor długo się nie utrzymała. Pewnie dlatego, że u nas lata tyle co “kot napłakał” i zaraz jest zima.  W większości samochody jeżdżące po polskich drogach to popularne małobrudzące srebrne, czarne i odcienie szarości, beżu.

Ale… w Turcji biały kolor jest jak najbardziej odpowiedni. Przyczyna jest prosta.  W jasnym kolorze samochód nie nagrzewa się tak jak przy ciemnych barwie karoserii. A jeśli samochód był czarny to miał beżowe/ kremowe wnętrze. Przy temperaturach powyżej 30 st. C, które panują przez większą cześć roku, trudno się dziwić, że wnętrze auta jest jasne, w oknach są zasłonki, na wyposażeniu obowiązkowo klimatyzacja i przeważa biały kolor. Chyba nikt nie lubi się smażyć we własnym samochodzie.

Z resztą w galerii możecie pooglądać samochody różnych marek i zobaczyć jak się prezentują w białym kolorze:

[nggallery id=47]

7 thoughts on “Modny biały kolor

 • wtorek 9 listopada 2010 o 14:15
  Permalink

  Ja uwielbiam czarne samochody, sam szyk i klasa…. Szkoda tylko, że ubezpieczenie jest na nie droższe, ale zapisałem się do Stowarzyszenia Kierowców i Pasażerów, które promuje bezpieczną jazdę. Dzięki temu mam zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne, dobra opcja:)

 • wtorek 9 listopada 2010 o 20:03
  Permalink

  Na podstawie obserwacji serwisów z ogłoszeniami moto mogę stwierdzić, że często jest tak, że białe samochody są tańsze niż “kolorowe” (biorąc pod uwagę ten sam rocznik, model, silnik i podobny przebieg) :).
  Sam białego raczej nie chciałbym mieć, ten kolor jakoś do mnie nie przemawia… no i bardziej widać na nim brud ;).

 • wtorek 9 listopada 2010 o 20:35
  Permalink

  @Grzegorz – Hmmm… bardzo cenna informacja 🙂 przyda się w razie “W” na przyszłość. Ale znając siebie mając do wyboru czarni i srebrny samochód, wybrałabym ten drugi kolor. Dostrzegam jego spore zalety 🙂

 • wtorek 9 listopada 2010 o 20:48
  Permalink

  @ Piękny_Maryjan- Ja dzisiaj widziałam BMW X6 właśnie w białym kolorze. Czysta, lśniąca, wyglądała cudnie 🙂 Ja ogólnie lubię kolor biały, ale czy zdecydowałabym się na samochód w tym kolorze…hmmm nie wiem. Zależy od nastroju 🙂 Chociaż fajnie dobrane wnętrze, srebrne, chromowane detale, czemu nie?!

 • wtorek 9 listopada 2010 o 22:55
  Permalink

  Może to jakieś uprzedzenie, ale białe auta kojarzą mi się z różnego rodzaju przedstawicielami handlowymi i ich służbowymi pojazdami…. a jakim samochodem da się wjechać na 30-centymetrowy krawężnik? Oczywiście, że służbowym ;).
  Ale BMW X6… czemu nie… i jakąś małą stację paliw na własność :D.

 • czwartek 11 listopada 2010 o 17:04
  Permalink

  Zgodzę się z Pięknym Maryanem, że białe furki są tańsze od kolorowych odpowiedników. Moim zdaniem kolor ten nie pasuje do wszystkich modeli, ogólnie BMKi i Audice wyglądają super, a np. biały Maluch trochę mniej:D

 • czwartek 11 listopada 2010 o 18:24
  Permalink

  Biały kolor w cennikach nowych samochodów przeważnie był/jest za darmo:) chyba że biały perłowy to wtedy niestety trzeba dopłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *