Bezpieczeństwo

Zasnąć za kierownicą można i w dzień

To nie tak, że na zaśnięcie za kierownicą jesteśmy skazani jadąc w nocy. Oczywiście, wtedy łatwiej jest stracić kontakt z rzeczywistością i zasnąć. Zwłaszcza kiedy jeździmy zmęczeni, na dalekich trasach, bez odpowiedniego przygotowania. Wtedy bardzo często dopada nas zmęczenie. Zmęczenie, z którym co prawda na kilka sposobów możemy walczyć. Ale musimy być świadomi tego, że zasnąć za kierownicą możemy niezależnie od pory dnia, trasy, czy pogody. Wystarczy, że zmęczenie weźmie nad nami górę i tragedia gotowa.

Zaśnięcie za kierownicą może zdarzyć się każdemu

Na filmie powyżej mamy dowód na to, że zasnąć za kierownicą można nawet w dzień. Całe szczęście, że kierowcy nic się nie stało. Jak sam twierdzi w opisie do filmu, wypiął mu się tylko zderzak. Może więc mówić o ogromnym szczęściu. Nie dość, że sam nie został poszkodowany, to jeszcze nikt postronny nie ucierpiał. Ze zmęczeniem za kierownicą jeszcze chyba nikt nie wygrał. Wszelkie komentarze, w których można przeczytać, iż winę za to wydarzenie pośrednio ponosi muzyka, można włożyć między bajki. W momencie, kiedy jesteśmy naprawdę zmęczeni, nawet „death metal” nas usypia.

Pozostaje powtórzyć jak mantrę: – Jesteś zmęczony, chce ci się spać, zatrzymaj się tak szybko jak to możliwe i odpocznij chwilę. Piętnastominutowa drzemka potrafi zdziałać cuda i dać siłę, aby jechać przez kolejne dwie, trzy godziny. Tym razem się udało, ale nie ma pewności, że tak będzie zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *