Filmy

Wozidło ma napęd 4×4 ale to nie robi z niego terenówki

Wydawać by się mogło, że każdy samochód, który ma napęd na cztery koła będzie radził sobie doskonale w terenie. To nie jest prawda. Jeśli nie wierzycie, to mam dla was odpowiedni film. Film na poprawę nastroju. Nie wiem o czym myślał kierowca tego Audi, kiedy wjeżdżał na tą plażę. Być może chciał sprawdzić, czy ciągnik go wyciągnie z piachu. Bo chyba nie liczył na to, że wyjedzie bez pomocy. Nawet 4×4 mu nie pomogło. Dobrze, że udało się zorganizować pomoc. Sami zobaczcie

Audi i plaża to złe połączenie

Przeanalizujmy co poszło nie tak:

  • Chciał wyjechać pod górkę – wjechał na plażę bo miał z górki.
  • Chciał wyjechać z obciążoną przyczepką – nie można było jej odpiąć i najpierw próbować wyjechać samochodem a później kombinować jak wyciągnąć przyczepkę? To mogłoby się udać.
  • Nie wziął pod uwagę prześwitu, który w tym przypadku, jak i w przypadku większości osobówek, nie zachęca do jazdy w terenie
  • Uwierzył, że napęd 4×4 to lek na całe zło i wyciągnie go z każdej opresji.

Na plus trzeba dodać, że kierowca zorganizował pomoc i nie zostawił samochodu na plaży. Może obawiał się tego, że wystarczy kilka godzin bez nadzoru, a Audi ulotni się w tajemniczych okolicznościach? Zakładam, że film na którym, kawałek po kawałku, Audi opuszcza plażę cieszyłby się ogromną popularnością. Zwłaszcza, że na powyższym filmie widać, iż niektórzy gapie mieli nadzieję na to, że coś się stanie. Że od samochodu coś odpadnie, np. zderzak. Że lina pęknie, lub ciągnik cofając wiedzie w przód samochodu i go zmasakruje. Nic takiego nie miało miejsca, więc gapie byli zawiedzeni.

Swoją drogą to nawet niektóre terenówki (zwłaszcza z niektórymi kierowcami) wkleiły by się w takich warunkach. Na piach nie ma mocnych, trzeba umieć po nim jeździć. Nawet jeśli to plaża.

Pamiętajcie złotą zasadę! Jedynie terenowym i służbowym wszędzie dojedziesz!  Ale to nie oznacza, że stamtąd wrócisz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *