Wypadki

Dlaczego warto posiadać kamerkę w samochodzie – kilka przykładów

Chyba nikt nie wątpi w to, że kamerka w samochodzie bardzo się przydaje. Dzięki niej można przecież przeanalizować swoje błędy, jakie udało się nam popełnić podczas jazdy. Nam? No bez przesady! My zawsze jeździmy przepisowo, bezpiecznie i nigdy nie stwarzamy zagrożenia na drodze. To inni kierowcy są nieodpowiedzialni. Kamerkę w samochodzie mamy tylko po to, aby nagrywać błędy innych kierowców. To najprawdziwsza prawda. Wiadomo, że kierowcy z kamerkami zawsze są niewinni, gdyż kamerki dają +100 do niewinności i tyle samo do bezpieczeństwa. Ciekawe, czy gdyby wszyscy kierowcy mieli montowane kamerki w swoich samochodach to na drogach zrobiłoby się od razu bezpieczniej?

Na moment, w którym na wyposażeniu każdego samochodu pojawi się kamerka samochodowa i będzie znacznie bezpieczniej, musimy jeszcze poczekać. Jeśli mamy taką ochotę, możemy zobaczyć, co ciekawego nagrali inni kierowcy poruszający się po naszych rodzimych drogach. Oto kolejna odsłona kompilacji kanału Polskie Drogi, która jak zwykle pokazuje prawdziwą sytuację na drogach.

Od razu widać, że na naszych drogach nie jest ani kolorowo, ani tym bardziej bezpiecznie. I jak zwykle można powiedzieć, że większości z tych sytuacji można było uniknąć. Fakt, można było. Wystarczyło zdjąć nogę z gazu, pomyśleć, odpuścić.  To wiemy jednak po fakcie. Oglądając te filmy wiemy czego się spodziewać. Kierowca nie ma takiej komfortowej sytuacji i nie zawsze widzi wszystko to, co nagrała kamera.

Nasze drogi są naprawdę niebezpieczne

Warto też zwrócić uwagę na to, że na pierwszym filmie kierowca sam zdał sobie sprawę z tego, że nie jechał przepisowo. Było już za późno, aby coś zrobić. Czyli może kamerka w samochodzie nie daje +100 do bezpieczeństwa i niewinności? 😉

Kamerka w samochodzie – czy warto?

No dobrze, ale czy i dlaczego warto posiadać kamerkę w samochodzie? Odpowiedź jest prosta. Choćby po to, aby móc udowodnić swoją niewinność, jeśli rzeczywiście jakaś kolizja lub wypadek nie zostały spowodowane przez nas. – Panie władzo, ale ten kierowca cofał. To nie ja mu wjechałem w kufer! – Tak? On twierdzi coś zupełnie innego. Kiedy macie nagranie z takiej sytuacji wszystko staje jasne i czarno na białym widać kto jest sprawcą. Szkodę możecie usuwać z ubezpieczenia sprawcy. Dlatego warto mieć kamerkę samochodową. Mieć i używać. Rejestrator schowany w pudełku lub zamknięty w środku działa zdecydowanie gorzej. W tajemnicy powiem wam, że nawet nie trzeba wrzucać nagranych przez was filmów do sieci. Warto ją mieć po prostu w swoim interesie. I oby nigdy się nie przydała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *