Filmy

Wystarczy chwila nieuwagi i…

Wypadek to moment. Czasem jest to kwestia nieuwagi, czasem nieszczęśliwy zbieg okoliczności, czasem jawne łamanie przepisów. Nie ma jednej przyczyny. Nie ma przebacz, na drodze zawsze trzeba uważać. Najgorsze jest jednak to, że czasem nawet to, że uważamy i mamy oczy dookoła głowy nie gwarantuje nam bezpieczeństwa. Jedziemy spokojnie, przestrzegamy przepisów i nagle ktoś w nas wjedzie. Pół biedy, jeśli skończy się tylko na szkodach materialnych. Samochód zawsze można naprawić, albo kupić nowy. Najgorzej jest wtedy, kiedy przez jakiegoś debila nie wyjdziemy z takiego wypadku o własnych siłach, lub kiedy to będzie nasz ostatni dzień…

Warto więc pokazać ten film jak największej liczbie osób. Jeśli choć jedna po jego obejrzeniu zastanowi się nad swoim stylem jazdy i go zmieni, to będzie dobrze. Bo na drodze nie ma bohaterów i niezwyciężonych. Wypadek, jak pisałem, to moment. Starajmy się aby te momenty były jak najrzadsze.

 

2 thoughts on “Wystarczy chwila nieuwagi i…

  • Niestety, taka jest brutalna rzeczywistość na drogach (nie tylko Polskich, chociaż u nas sytuacja jest naprawdę fatalna).

  • Tego typu filmy, nawet z brutalnymi ujęciami powinny być prezentowane na kursach prawa jazdy..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *