Na luzie

Socha jednak dostanie mandat!

Można powiedzieć, że sprawiedliwości stało się zadość. Jak pisał w komentarzu do wpisu Urwanie drzwi w Maserati GranTurismo policmajster, mandat dla kierowcy autobusu był, jeśli nie niesłuszny, to przynajmniej nie do końca należny.

Gwoli przypomnienia – kierowca autobusu otrzymał mandat, a Socha i redaktor Kornacki zostali tylko pouczeni. Decyzja policji wywołała spore kontrowersje wśród internautów.

Sprawiedliwości stało się zadość. Jak donosi Życie na gorąco, policja po obejrzeniu materiału filmowego udostępnionego przez TVN Turbo (dokumentującego całe zajście) zdecydowała się jednak wlepić mandaty także aktorce i dziennikarzowi za nieprzepisowe zatrzymanie się na przystanku. I bardzo słusznie!

3 thoughts on “Socha jednak dostanie mandat!

 • i tak tzrymać! brawoooo! 😀

 • Moim zdaniem (choc moze tylko moim) to nie kierowca autobusu powinien odpowiadac za to uszkodzenie. Tlumaczenie jakoby samochod, ktory sie nie porusza nie moze powodowac kolizji jest dla mnie slabe – stojac tak mozna “lowic” na drzwi mysle dosc skutecznie. Samochod w prawdzie sie nie porusza jednak zmienia swoja geometrie.

  Zakladam, ze jesli nawet kierowca autobusu uwazal na stojacy na przystanku samochod (raczej watpie, ze mogl go nie zauwazyc) to moglo wygladac to tak:

  1) przejezdzajac a potem w prawym lusterku widzial stojacy na przystanku pojazd
  2) zatrzymal sie w bezpiecznej odleglosci
  3) po chwili wlaczyl lewy kierunkowskaz
  4) zaczal obserwowac w lewym lusterku czy moze sie wlaczyc do ruchu
  5) gdy uznal to za bezpieczne ruszyl

  w czesie gdy kierowca autobusu realizowal pkt. 4 p. Kornacki “zarzucil” drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *