Na luzieSamochody

Zielony listek

Pamiętacie jeszcze akcję „zielony listek” ?! Ja pamiętam te czasy, jak świeżo upieczony kierowca naklejał na tylniej szybie zielony listek klonu.
Dla tych co nie kojarzą tematu przypominam, że listek miał na celu informowania innych kierowców (np. jadącego tuż za takim kierowcą), że jedzie nowicjusz. I że lepiej uważać, bo może jeszcze coś wywinąć. Pamiętam też, że ludzie wstydzili się jeździć autem z listkiem, bo to był obciach. Starszym wszystko jedno, ale młodszym nie 🙂 Przymusowe obnoszenie się, a raczej „obwożenie się” ze swoim brakiem doświadczenia na drodze chyba nie należało do przyjemnych.

Hehe, przypomniało mi się jak sąsiadka jeździła czerwonym maluchem z zielonym listkiem. Oczywiście, uważam, że kobiety są dobrymi kierowcami, ale w jej przypadku… powinna nadal mieć jakikolwiek znaczek ostrzegawczy typu – uważaj na mnie?! 😉 Bo niestety nie należy do najlepszych kierowców.Raczej do takich, którzy bardzo często stwarzają nieprzemyślane niebezpieczne sytuacje na drodze. No ale absrahując już od sąsiadki.

Trzy dni temu jechałam, jak co dzień, do pracy. Przede mną jechała kobitka Seatem Aroza. Zielonym jak … groszek. Kiedy przystanęła przed progiem zwalniającym zauważyłam, że na tylnej szybie ma naklejony listek.
Równie soczyście zielony jak jej pojazd. Pod listekiem widnial napis – uważaj! Szybko udało mi sie zrobić zdjęcie, ale niestety tylko telefonem komórkowym.

Czyżby zielony listek wracał do łask?
W sumie to chyba był dobry pomysł z tym listkiem. Przynajmniej człowiek był świadomy jaki kierowca jedzie przed nim. Skąd wynika przyczyna korku na drodze.

Swoją drogą, może i fajnie jest śmiać się z takich ludzi. Ale przecież każdy z nas był świeżakiem równie zielonym w doświadczeniach drogowych jak ten zielony klonowy listek 🙂

Na zdjęciu czerwona strzałka wskaże wam cel obserwacji.

[nggallery id=48]

(*niestety zdjęcie słabej jakości, bo wykonywane w pośpiechu telefonem komórkowym)

5 thoughts on “Zielony listek

  • Był projekt zmian w ustawie „Prawo o ruchu drogowym”, który miał te zielone listki wprowadzić, ale że już kilku miesięcy o tym nie słychać, więc pewnie nic się w tej kwestii nie zmieni ;). A tak naprawdę to wielu starszym kierowcom też należałoby taki listek przykleić :D.

  • @Piekny_Maryjan – też jestem za. To tylko dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi.

  • Ja jestem za. Dokładnie! Przynajmniej wiadomo kto jedzie przed Tobą i , że trzeba być bardziej ostrożnym. Ostatnio znalazłem bardzo fajny konkurs na facebooku ( SKIP Mistrzowie Kierownicy) Można wygrać przejażdżkę Porsche Carrera, Lamborghini albo Ferrari. Pełen czad:)!

  • @Grzegorz – dzięki za cynk 🙂

  • @Motoblondi-zawsze do usług 🙂 Taka okazja może się długo nie trafić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *