Mężczyźni na drodze

Stwierdzam, że męźczyzni są większymi ryzykantami niż kobiety. Nie mam dla was filmu, bo zapomniałam zabrać ze sobą kamerkę 🙁 A było by co dzisiaj nakręcić. Zacznę od naszego sąsiada Słowaka. Jazda na czołówkę to dla niego żaden problem. Od Polaka, tzn. Polki oczekiwał, że przyhamuje. Inny pan ze srebrnej Felicji również wymusił na mnie hamowanie niemal w ostatniej chwili, bo? Zechciało mu się wyprzedzić ciągnik. Wszystko fajnie, tylko gość ledwo co rozbujał samochód i wyskoczył nagle.

Ale to nic, najlepszy był pan “kochanie kup nam bułeczki”. Stanął na drodze, mimo że miał cały chodnik do dyspozycji. Ale po co? Żona tylko kupowała pieczywo. I nie szkodzi, że momentalnie zrobił się korek, a pan “kochanie kup nam bułeczki” zaglądał w lusterko, obserwując co się dzieje. Chyba czuł się bardzo ustatysfakcjonowany, że tamuje ruch w miasteczku, gdzie jest tylko jedna główna droga. Właśnie ta, na której stał. A może był tak bardzo dumny ze swojej bezmyślności?!  Trudno stwierdzić. Takim kierowcom należy pogratulować “fantazji”.

Mężczyźni narzekają na kobiety, że nie potrafią jeździć, że często wykonują niebezpieczne manewry. A co z mężczyźnami? Przecież oni też stwarzają niebezpieczne sytuacje na drodze, tak jak ci panowie dzisiaj.

One thought on “Mężczyźni na drodze

  • To zależy czy ów niebezpieczny manewr faktycznie taki był czy tylko wyglądał agresywnie. Ogólnie każda jazda, która nie jest płynna, zdecydowana i rozsądna (brawurowa lub ślamazarna) stwarza zagrożenie, dotyczy to tak samo mężczyzn jak i kobiet. Podczas jazdy kierowca przerabia wiele scenariuszy sytuacji drogowych, zawsze trzeba jednak pamiętać co się robi i umieć ocenić kiedy można sobie pozwolić na dany manewr, a kiedy granica zdrowego rozsądku będzie za blisko.
    Nieocenioną kopalnią wiedzy są przeróżne książki pisane przez ludzi, którzy spędzili w czasie swojego życia lata za kółkiem i przerobili mnóstwo różnych sytuacji. Dla osób, które nie chcą od razu iść do księgarni polecam materiał z portalu cuoresportivo.pl, mam nadzieję, że okaże się prawdziwą kopalnią wiedzy dla czytelnika.
    http://www.cuoresportivo.pl/_mm/IKAR/sicuro/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *