Informacje prasoweInneMotowieści

Marka LuK – producent najwyższej jakości sprzęgieł

Produkty marki LuK i jej właściciela czyli grupy Schaeffler przeznaczone są dla indywidualnych odbiorców, warsztatów samochodowych, serwisów, dystrybutorów oraz sklepów i hurtowni stacjonarnych, a także internetowych. Flagowym produktem marki są wysokiej jakości sprzęgła. Firma zajmuje się także produkcją pozostałych elementów jak podwójne sprzęgła, układy systemu wysprzęglania czy dwumasowe koła zamachowe. Części docelowo trafiają do właściwie wszystkich większych marek samochodowych, jakie istnieją obecnie na rynku.

Krótka charakterystyka firmy

Firma LuK jest obecna na rynku i w branży motoryzacyjnej od 1965 roku. Została założona przez braci Schaeffler. Marka w niedługim czasie podbiła niemiecki rynek, oddając do dyspozycji kupującym wysokiej jakości sprzęgła i elementy zależne. Największą innowacją jaka została wdrożona przez firmę były sprzęgła ze sprężyną membranową. W latach 70 właściciele marki podjęli decyzję o zaproponowaniu swoich produktów poza granice Europy. W taki sposób powstała siedziba marki w Brazylii, Meksyku i w Stanach Zjednoczonych, co przyczyniło się do tego, iż LuK stał się rozpoznawalny na całym świecie. Firma mimo sprawdzonych rozwiązań wciąż się rozwija i poszukuje nowych technologii, które pozwolą tworzyć kolejne innowacyjne produkty.

Marka LuK to niemiecka firma, która charakteryzuje się wyjątkową dla tego kraju precyzją. To właśnie dzięki temu firma szybko znalazła się w czołówce międzynarodowych producentów. Części samochodowe marki wykorzystywane są do pierwszego montażu w samochodach sygnowanych marką BMW, Porsche, Volkswagen czy Mercedes-Benz. Marka dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie tworzyć wyposażone w innowacyjne technologie, wyjątkowo trwałe i zapewniające komfort podzespoły. LuK hołduje zasadzie, w myśl której skupia się na każdym detalu i szczególe nawet jeśli chodzi o produkcję części zamiennych. Firma inwestuje również w rozwój swoich pracowników. Oferta marki to części, które są przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i traktorów.

LuK w Polsce

LuK Polska w pierwszej kolejności sprawdzał się jako dystrybutor poszczególnych komponentów. W tym momencie filia jest też wsparciem technicznym i merytorycznym. LuK Polska oferuje usługi takie jak wszelkiego rodzaju instruktaże i szkolenia. Filia daje również dostęp do rozbudowanego systemu online, w którym znaleźć można wszelkie informacje na temat oferowanych przez LuK produktów oraz oferuje narzędzia, które służą do montażu i demontażu sprzęgieł.

Sprzęgła LuK

Podstawą działalności tego producenta są wysokiej jakości sprzęgła. W ofercie firmy znaleźć można kompletne zestawy oraz pojedyncze elementy jak tarcze, dociski, wysprzęgliki, łożyska, pompy i siłowniki. Producent rekomenduje jednak stawianie na całościowe zestawy bowiem wówczas otrzymujemy długi czas wolny od awarii, a także ponosimy jednorazowy koszt naprawy.

Opinie o sprzęgłach

Sprzęgła sygnowane znakiem rozpoznawalnym marki cieszą się wyjątkowo dobrą opinią. Na wszelkiego rodzaju forach branżowych można przeczytać wyłącznie pozytywne komentarze. Zwykle użytkownicy doceniają wysoką jakość tych produktów. Ważnym aspektem jest również cena, która choć nie należy do najniższych jest jak najbardziej adekwatna do oferowanej przez firmę jakości. Należy jednak pamiętać, aby sprzęgła LuK kupować wyłącznie u sprawdzonych dystrybutorów, tak aby wyeliminować ryzyko otrzymania podróbki.

Koła dwumasowe – trwałe rozwiązania

Koła dwumasowe to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Ich żywotność jest jednak ograniczona. LuK rozumiejąc jak wiele troski wymaga ten element proponuje rozwiązania, które zakładają używanie wyłącznie trwałych komponentów, najlepszych materiałów i innowacyjnych technologii. LuK propaguje również wśród kierowców stawianie na ekologiczną jazdę, która nie tylko będzie miała zbawienny wpływ na środowisko, ale również zmniejszy zużycie poszczególnych części samochodowych.

RepSet – zestaw szybkiego montażu

Zarówno koła dwumasowe jak i inne poszczególne elementy układu mają ograniczoną żywotność. LuK proponuje swoim klientom skorzystanie z oferty na zestawy szybkiego montażu. Pozwalają one kompleksowo wymienić cały układ, co zagwarantuje dłuższe bezawaryjne działanie samochodu oraz pozwoli zaoszczędzić koszty związane z ewentualnymi kolejnymi naprawami. Komplety zawierają łożyska, dociski i tarcze. Dostępna jest również wersja Pro, która zawiera hydrauliczny wysprzęglik centralny. Zestaw pozwala na pełną wymianę sprzęgła. Klienci, którzy zdecydują się na taki zakup otrzymują gwarancję najwyższej jakości. Każdy element pochodzi od tego samego producenta, co wpływa na perfekcyjne dopasowanie.

Znajdź sprzęgło LUK do swojego samochodu w atrakcyjnej cenie na  https://www.sprzeglo.com.pl/

Opinie na temat marki LuK

Na temat marki LuK można przeczytać wyłącznie same pozytywne opinie. Zadowoleni użytkownicy zwykle podkreślają niezawodność, cichą pracę i przede wszystkim adekwatną relację jakość – cena. Części samochodowe marki polecają nie tylko indywidualni klienci, ale również mechanicy, którzy montują je w samochodach swoich klientów w warsztatach samochodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *