Motowieści

Flesby II i jego poduszeczki

Flesby II to concept car, czyli model samochodu przyszłości. Miejskiego samochodu przyszłości. Zielony, niewielki, kolorowy, bardzo widoczny, choć niewielki. Jest to pojazd jednoosobowy i mieści się w nim niewielki japoński ludzik. Duży europejczyk pewnie będzie musiał kupić dwa, aby się w nim zmieścić. Zobaczymy co przyszłość pokaże.

Ponoć największy nacisk postawiono na jego bezpieczeństwo, bo na pewno nie na wielkość. Samochód ten został wyposażony w kilka poduszek powietrznych, które mają różne kształty. I nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie to, że konstruktorzy się pomylili i zainstalowali poduszki na zewnątrz pojazdu. Aż się ciśnie na usta – Panie! Kto panu to tak sp…. zepsuł 🙂

Poduszki powietrzne na zewnątrz w Flesby II

Trzeba przyznać, że tą prezentację ogląda się bardzo przyjemnie. Poduszki powietrzne zmieniające swoją wielkość robią wrażenie. Można sobie wyobrazić jak zachowa się pieszy kiedy samochód wpadnie na niego. Pieszy będzie reanimowany dwa skrzyżowania dalej. Za to auto się nie uszkodzi. Może to i dobrze? Sam nie wiem. Jedna rzecz bardzo mi się nie podoba. I jest to brak kierownicy. Fuj!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *