InneMotowieści

Michelin CrossClimate+ – doskonałe rozwiązanie dla wymagających kierowców

Michelin to producent opon, którego nikomu, kto miał choćby niewielką styczność z tematyką motoryzacyjną – nie trzeba przedstawiać. Istniejąca od 130 lat francuska marka to 56 zakładów produkcyjnych w 17 krajach oraz 3 centra naukowo-techniczne na terenie Francji. Doskonałe produkty, oznaczone charakterystycznym logotypem Michelin – są dostępne praktycznie na całym świecie. Choć od 2006 roku Michelin nie produkuje już opon dla Formuły 1 (z czego słynął), poziom ich produkcji wciąż plasuje się w światowej czołówce.

Ta marka to synonim najwyższych standardów w produkcji opon, a co za tym idzie – wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niepowtarzalnego komfortu jazdy. Inżynierowie z Michelin nieustannie poszukują sposobów na to, by dostarczać swoim klientom optymalne rozwiązania i osiągają to dzięki stałemu wprowadzaniu innowacji.

Opony CrossClimate+ – pierwsze opony letnie z homologacją zimową

Jedną z niedawno wprowadzonych na rynek nowości, na które każdy kierowca powinien zwrócić uwagę – są opony Michelin CrossClimate+. Jak z dumą podkreśla producent – nie jest to nowe wydanie dawno już znanego pomysłu – czyli opon całorocznych. Takie nazywanie opon CrossClimate+ to duży błąd i nieporozumienie. Choć ideą, jaka przyświecała twórcom tej rodziny opon było umożliwienie jazdy w każdych warunkach pogodowych, poprawnie należy określać ten model jako opony letnie z homologacją zimową.

Oznacza to w skrócie, że opona zewnętrznie prezentuje się jak typowa opona letnia. Natomiast dzięki pomysłowej kombinacji kilku dodatkowych czynników – doskonale nadaje się także do jazdy po śniegu, błocie czy wodzie, czyli w warunkach typowo jesiennych i zimowych. Nowy produkt Michelin – wspomniane opony CrossClimate+, nie należą do najtańszych wariantów ogumienia, jednak są warte inwestycji. Wyznaczają nowy pułap, jeżeli weźmiemy pod uwagę każdy istotny wyznacznik jakości opon: długość drogi hamowania, przyczepność, utrzymanie trakcji na śniegu oraz odprowadzanie wody.

Co się w nich kryje?

Wspomniane ogumienie powstało ze starannie opracowanej mieszanki najnowocześniejszych osiągnięć przemysłu tekstylnego. Gwarantuje to rewelacyjne osiągi podczas jazdy przy suchej nawierzchni. Opony Michelin CrossClimate+ są więc bardzo dobrym wyjściem dla wszystkich tych, którym na sercu leży możliwie krótka droga hamowania.

Zastosowano tam także nowatorski rodzaj bieżnika – w kształcie litery V. Dodatkowo – opracowano niestosowane nigdzie wcześniej, samoblokujące się lamele o bardzo wysokiej efektywności. Jak widać, inżynierowie z Michelin lubią nowe, trudne wyzwania. Przy pracy nad tym modelem opon celem było stworzenie nowoczesnego ogumienia dla samochodów osobowych, które pozwoli na bezpieczną jazdę w warunkach, jakie panują w większości europejskich miast.  Nie znaczy to, że Michelin CrossClimate+ nie sprawdzi się na dłuższych trasach.

Zalety zakupu tego rodzaju ogumienia

Jeżeli zdecydujesz się kupić ten model opon – nie będziesz prawdopodobnie żałować ani jednej wydanej złotówki. Trwałość i odporność na nawet intensywne eksploatowanie – to wręcz przysłowiowa cecha opon Michelin. Inwestycja zwróci się nie tylko finansowo (gdyż zniknie konieczność operowania dwoma rodzajami opon: na lato i zimę). Dobre opony mogą wydatnie zwiększyć bezpieczeństwo podczas podróży, w przypadku niespodziewanego hamowania. A to może ocalić zdrowie nie tylko kierowcy, lecz także pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *