Garaż

Aplikacja do przeliczania kW na KM i nie tylko

Nie jest tajemnicą, że sporo osób poszukuje sposobu na przeliczanie kW na KM. Czy to przy zakupie samochodu, czy przy codziennej eksploatacji wszyscy chcemy wiedzieć ile koni mechanicznych ma nasze auto. Ostatnio podczas zakupu części zaszła potrzeba, aby sprawdzić ile KM ma samochód, bo strona z częściami wymagała podania KM.

Jak wiecie, na tym blogu możecie znaleźć proste kalkulatory online pozwalające na przeliczanie kW na KM i KM na kW. Jednak nie zawsze taka opcja jest wygodna. Są to kalkulatory online, więc trzeba mieć internet, wejść na stronę, wpisać wartości. Można to co prawda zrobić, ale na szczęście jest już łatwiejszy sposób.

MotoCalc aplikacja do przeliczania KM na kW

Postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom naszych czytelników i wypuściliśmy aplikację na telefony z systemem Android. Aplikacja MotoCalc, bo o niej tutaj mowa, pozwala na szybkie i wygodne przeliczanie kW na KM. Ale to nie wszystko co można zrobić dzięki niej. Samo przeliczanie to tylko niewielka część opcji. Korzystając z MotoCalc można:

  • Przeliczyć konie mechaniczne (KM) na kilowaty (kW) oraz kilowaty ma konie mechaniczne. Można też sprawdzić wartości wyrażone w koniach parowych (HP).
  • Sprawdzić przelicznik kilometrów na godzinę na mile na godzinę oraz na metry na sekundę. Czy wiecie, że 100 metrów na sekundę to 360 kilometrów na godzinę, piękna prędkość – prawda?
  • Dowiedzieć się na ile kilometrów wystarczy nam zatankowanego właśnie paliwa.
  • Sprawdzić koszt przejechania 100 kilometrów, średnie spalanie i zasięg na jednym litrze paliwa.

Wszystko to dostępne jest całkowicie za darmo dla wszystkich miłośników motoryzacji, którzy mają telefon z systemem Android. Aplikację można ściągnąć bezpośrednio ze sklepu Google. Trzeba tutaj zaznaczyć, że będzie ona systematycznie rozwijana i pozostanie w pełni darmowa. Warto więc już teraz zainstalować ją w swoim telefonie. Niestety aplikacja nie jest już rozwijana.

 

 

 

4 thoughts on “Aplikacja do przeliczania kW na KM i nie tylko

  • Fajna aplikacja ja zawsze mam problem z km na kw to przyda mi się ta apka zaraz zobaczę ją i zacznę testować na pewno mi się przyda! dzięki

  • No fajnie się zapowiada, prosta apka i za free. Zainstaluje ją ?

  • Korzystam z tej aplikacji i bardzo dobrze się spisuje 🙂

  • Świetna, przejrzysta i w dodatku bardzo przydatna aplikacja. Mam przyjemność korzystania z niej i nie mam zastrzeżeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *