Bezpieczeństwo

Zapnij pasy

Temat niezapiętych pasów to wieczny temat. Nadal wielu kierowców nie stosuje się do nakazu jazdy z pasami bezpieczeństwa. Niedawno znajoma stwierdziła, że nie umie jeździć z zapiętymi pasami. Dosłownie powiedziała „nie mam tego we krwi”. Ja mam zupełnie odwrotnie, nawet kawałek po parkingu trudno mi przejechać bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dla niektórych może się to wydawać śmieszne, ale ja  już tak mam.

Ostatnio w wiadomościach o tematyce drogowej, zauważyłam, że większość kierowców nie ma zapiętych pasów. Nie są to kierowcy stojący na parkingu, ale gdzieś w sznurze samochodów. Swoją drogą ciekawe?! Taki przykład daje tv innym kierowcom.  A w reklamach o bezpieczeństwie … zapnij pasy.

Myślę, że poniższy film daje do zastanowienia. Film krótki acz treściwy.

One thought on “Zapnij pasy

  • Temat zapinania pasów to odwieczny problem wielu polskich kierowców, którzy bardziej cenią sobie komfort i wygodę jazdy niż własne życie. Oczywiście pasy nie dają nam 100 % bezpieczeństwa, ale minimalizowanie skutków danego wypadku jest argumentem, z którym ciężko w ogóle polemizować. Gdyby pasy były nieskuteczne to nie instalowano by ich w samochodach no i nie karano mandatami za brak ich zapinania:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *