Informacje prasoweInne

Zabezpieczenia antykradzieżowe od IKOL – krok przed złodziejem

Innowacyjne zabezpieczenia antykradzieżowe od IKOL są odpowiedzią na co raz to nowsze metody kradzieży złodziei. Specjaliści nie ustają w staraniach, aby być krok przed rabusiami i wychodzi to całkiem dobrze – w przeciągu ponad 25 lat działalności, udało się zabezpieczyć ponad 10 milionów samochodów na świecie, a ponad 400 tysięcy odzyskać po kradzieży. W czym tkwi sekret? W technologii nadajników radiowych, których działanie przybliżymy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Radiowa lokalizacja pojazdów – jak działa?

Radiowa lokalizacja pojazdów opiera się na systemie nadajników radiowych oraz stacji naziemnych, które wymieniają między sobą sygnały. Sygnał z nadajnika można zlokalizować za pomocą mobilnych punktów z zamontowanymi antenami oraz specjalnie wyposażonymi komputerami śledzącymi, które są przystosowane do namierzania konkretnego sygnału radiowego.

W przypadku IKOL cała infrastruktura należy do nich – są więc niezależni od innych sieci telekomunikacyjnych. Posiadają także własną częstotliwość radiową, której dane są poufne, aby nie można było jej zagłuszyć. Całość składa się na skuteczny system do walki z przestępczością samochodową – IKOL SVR.

IKOL SVR – funkcjonalności systemu

IKOL SVR w zależności od wariantu posiada różne funkcjonalności. Każda kolejna wersja posiada wszystkie funkcje poprzedniej, a do tego coś nowego, co uszczelnia system ochrony pojazdu. Pierwszą z nich jest Standard – najbardziej podstawowa, jednak nada wysoko skuteczna. Opcja obejmuje montaż modułów radiowych w ukrytym miejscu w samochodzie, uruchomienie ich w przypadku kradzieży, a następnie odzyskanie auta przez ekipę poszukiwawczą we współpracy z policją.

Wersja Alarm została poszerzona o możliwość ustawienia dedykowanego alertu, który powiadamia właściciela o nieautoryzowanym ruchu lub odholowaniu samochodu. Uzbrajanie alarmu odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej IKOL Tracker, która została stworzona właśnie z myślą o kontroli systemu SVR. Właśnie tam pojawiają się powiadomienia z alertów, choć mogą przychodzić także SMS-em lub wiadomością e-mail. Wniosek z tego wariantu jest prosty – od razu dowiadujesz się o kradzieży i możesz szybką ją zgłosić, co maksymalizuje szanse na szybkie odzyskanie auta.

Opcją wyższą od Alarm jest Sky, która została wzbogacona o lokalizator GPS. To połączenie nie tylko kompleksowo chroni auto, ale też pozwala na stały monitoring, dzięki któremu poznasz dogłębnie swój pojazd. Pakiet raportów pozwoli Ci odtworzyć przebyte trasy, zobaczyć kiedy odbywały się postoje oraz generować informacje zebrane w danym okresie. Natomiast dodatkowe alerty pozwolą na jeszcze ściślejszą kontrolę auta. Dowiesz się m.in. o braku zasilania w aucie lub próbie zagłuszenia.

Najnowszym i najwyższym wariantem IKOL SVR, jest Dashcam – połączenie wersji Sky z nowoczesną i innowacyjną kamerą samochodową. Wideorejestrator posiada takie funkcje jak:

  • Rejestrowanie trasy oraz wnętrza pojazdu jednocześnie
  • Zdalną transmisję na żywo z dowolnie wybranej kamery
  • Nagrywanie obrazu w jakości Full HD i HD
  • Rejestrowanie dźwięku
  • Komunikaty głosowe
  • Automatyczne zapisywanie nagrań z wybranych zdarzeń
  • Zapętlone nagrywanie
  • Możliwość pobrania nagrania za pomocą Wi-Fi lub transmisji danych
  • I inne

IKOL SVR Dashcam, tak samo jak poprzednie wersje,  jest w pełni obsługiwany z aplikacji mobilnej, co oznacza duży komfort i prostotę użytkowania. To właśnie w niej zapisują się nagrania, a także jest możliwość pobrania dowolnych filmów z trasy.

Jeśli chcesz wyposażyć auto w najlepszy system do monitoringu i ochrony auta, koniecznie sprawdź pełne możliwości na stronie ikol.pl.

 

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *