Bezpieczeństwo

Sprawne hamulce to podstawa

To stwierdzenie może się wam wydać banalne. Ale sprawne hamulce to podstawa bezpiecznej jazdy. Podstawa, ale bez refleksu i odrobiny szczęścia się nie obejdzie. I to nie tylko w samochodzie osobowym, ale także w ciężarówce czy ciągniku siodłowym. Zatrzymanie takiego składu niemal w miejscu nie jest łatwe. Ale jest możliwe. Zresztą, sami zobaczcie.

Hamulce w ciągniku siodłowym

W tym przypadku największą głupotą popisały się dzieci. Zwłaszcza jedno z nich. Wbiegło niemal pod same koła ciągnika siodłowego. Tylko dzięki sprawnym hamulcom udało się uniknąć tragedii. Pewnie też zadziałały jakieś systemy wspomagające hamowanie. No i ciągnik jechał pod górę. To wszystko sprawiło, że zatrzymał się niemal natychmiast. Jak wspomniałem wcześniej, szczęście i refleks też miały tutaj swój udział. Całe szczęście, że wszystko dobrze się skończyło. Ciekawe tylko, czy dzieciak się czegoś nauczył? Jest szansa, że niczego. Niestety.

Gdyby jednak przemówić mu do rozumu przez skórę, to może to odniosłoby jakiś skutek? Oczywiście dzieci nie wolno bić, bo to takie nienowoczesne i wyrządza zawsze więcej szkody niż pożytku. Można więc spokojnie poczekać aż smarkacz dorośnie i wtedy mu solidnie wygarbować tyłek. Chyba, że nie dożyje do tego czasu. Skoro niemal codziennie ze szkoły wraca przechodząc przez drogę, to kolejna taka sytuacja może już się nie skończyć tak dobrze. Po drogach jeżdżą też samochody z gorszymi hamulcami. Ale co ja tam wiem…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *