Informacje prasoweInne

Sposób na szybkie porównanie ofert OC i uniknięcie regresu ubezpieczeniowego – Mubi podpowiada

Masz zamiar kupić polisę OC? A może już takową posiadasz, ale masz wrażenie, że płacisz za nią o wiele za dużo? Według kalkulatora OC Mubi składka za OC wyniosła w czerwcu 862,12 zł (średnia dla całego kraju) – a ile zapłaciłeś Ty? Czy aby sprawdzić, czy Twoje OC jest tanie czy drogie, wystarczy przejrzeć rankingi ubezpieczeń? Czy istnieje sposób, by szybko zapoznać się z ofertami rynkowymi konkretnie dla Twojego przypadku? Czym jest regres ubezpieczeniowy i jak go uniknąć? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Rankingi ubezpieczeń – precyzyjna informacja o cenach OC?

By sprawdzić rankingi ubezpieczeń OC, wystarczy wejść do sieci – jest ich tam całe mnóstwo. Czy jednak dostarczą Ci one precyzyjnej informacji o tym, ile zapłacisz za swoje OC? Albo o tym, czy obecnie płacisz za nie dużo czy mało? Absolutnie nie. Z konieczności w rankingach podawane są uśrednione kwoty składek. Tymczasem na ostateczną cenę OC wpływa bardzo wiele czynników, takich jak chociażby marka samochodu (według danych z kalkulatora OC Mubi najmniej płacili za swoje auta właściciele pojazdów Kia, najwięcej zaś posiadacze chryslerów), pojemność silnika, wiek kierowcy czy przysługujące mu zniżki. Ten ostatni czynnik ma znaczenie szczególne, zwłaszcza w przypadku osób z długim stażem za kierownicą. Za bezwypadkową jazdę każdego roku otrzymać można średnio 10% rabatu na OC i po sześciu latach cieszyć się zniżką maksymalną – 60%.

Kalkulator OC Mubi – tylko sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe

Jeśli chcesz otrzymać precyzyjne informacje na temat swojej składki OC, a także sprawdzić, co mogą zaproponować Ci poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe, koniecznie wypróbuj szybki kalkulator OC Mubi. Mubi to darmowa porównywarka ubezpieczeń (jej działanie w reklamie telewizyjnej wyjaśnia znany rajdowiec – Krzysztof Hołowczyc), w której po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymujesz propozycje polisy OC od sprawdzonych, godnych zaufania towarzystw ubezpieczeniowych. Ceny są atrakcyjne, bo po pierwsze kupujesz w sieci, po drugie zaś porównywarka na bieżąco aktualizuje dane, zatem nie omijają Cię również oferty specjalne. Tych ostatnich jest zaś w Internecie naprawdę dużo. Co więcej, często są one organizowane wyłącznie dla osób, które decydują się na zakup polisy online.

Opinie użytkowników porównywarki

O doświadczenia związane z porównywarką ubezpieczeń Mubi zapytaliśmy trzech kierowców z różnych miast Polski. Oto, co nam powiedzieli:

Szybko i wygodnie. Kończyła mi się polisa i znajomy podpowiedział mi, żebym sprawdził oferty w porównywarce. Wcześniej nie znałem tego narzędzia i nie byłem specjalnie przekonany. Ale po kilku dniach odwiedziłem witrynę i wypełniłem formularz. I co się okazało? Znalazłem OC tańsze o kilkaset złotych. Jestem studentem, więc każdy grosz się dla mnie liczy – i tak przecież muszę płacić wyższą składkę, bo zaliczam się do tzw. młodych kierowców. Polisę kupiłem przez Internet, a wszystkie potrzebne dokumenty przyszły na moją skrzynkę e-mail. (Piotr z Krakowa, 22-letni właściciel auta marki Opel Astra)

Na reklamę Mubi trafiłem w telewizji. Po obejrzeniu filmu siadłem do komputera i wpisałem dane w kalkulatorze. Ofert dostałem chyba z dziesięć. Ceny wydały mi się podejrzanie niskie, więc zadzwoniłem na infolinię. Konsultant wszystko mi wyjaśnił i rozwiał moje obawy. Jestem akurat w środku okresu obecnego ubezpieczenia, więc polisy nie kupiłem, ale adres strony dodałem do zakładek, bo na pewno przyda mi się za pół roku – koniec z przepłacaniem. (Robert z Włocławka, 43-letni właściciel auta marki SEAT Leon)

Pech chciał, że wykupiłam polisę OC tydzień wcześniej. Gdy sprawdziłam oferty na Mubi okazało się, że moja składka była zdecydowanie zbyt duża. Na szczęście kupując w sieci mogłam wycofać się z umowy w ciągu 30 dni i tak właśnie zrobiłam, płacąc jedynie za wykorzystany okres ubezpieczenia. Nową polisę, którą znalazłam dzięki porównywarce, kupiłam wygodnie przez Internet. Oszczędziłam ponad 200 zł. (Daria z Gdyni, 31-letnia właścicielka auta marki Ford Fiesta)

Oszczędność czasu i dopasowane oferty

Kupując ubezpieczenie OC w porównywarce oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i czas. Znalezienie najtańszej polisy poprzez wypełnianie kalkulatorów na witrynach ubezpieczycieli to zajęcie niezwykle żmudne – porównywarka robi to automatycznie, ale również rzetelnie. Otrzymujesz oferty idealnie dopasowane i zawsze aktualne. W razie jakichkolwiek pytań skorzystać możesz również z bezpłatnej pomocy doradcy (dzwoniąc lub wysyłając e-maila). Co istotne, nie ma tu żadnych zobowiązań – nie musisz decydować się na zakup którejś z zaprezentowanych Ci ofert. Możesz także, podobnie jak pan Robert z przykładu powyżej, zdecydować się na zakup polisy w późniejszym okresie.

Regres ubezpieczeniowy

Nawet jeśli posiadasz ważne OC, pamiętaj, że w wyjątkowych sytuacjach towarzystwo ubezpieczeniowe może zażądać od Ciebie zwrotu kosztów, które poniosło, wypłacając odszkodowanie z Twojej polisy osobie poszkodowanej. Procedura ta nosi nazwę regres ubezpieczeniowy. Musisz liczyć się z taką ewentualnością na przykład wtedy, gdy prowadziłeś auto pod wpływem alkoholu (o to akurat Cię nie podejrzewamy), ale nie tylko. O tym, kiedy jeszcze, a także o tym, jak uniknąć regresu ubezpieczeniowego przeczytać możesz w poradniku “Regres ubezpieczeniowy – jak go uniknąć?”, napisanym przez eksperta Mubi – zapraszamy do lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *