Informacje prasoweInne

Przegląd sportowego samochodu – co sprawdzają specjaliści?

Chyba każdy w pewnym momencie swojej motoryzacyjnej przygody marzył o tym, aby mieć sportowe auto. Designerski wygląd, czerwony lakier i ogromna moc koni pod maską rozpalają wyobraźnię i kuszą fanów motoryzacji. Jeżeli stać nas na auto z salonu – nie musimy się niczym martwić. Problem pojawia się w momencie, w którym jesteśmy kuszeni super – okazją z drugiej ręki. W takim przypadku najlepiej jest poszukać specjalistycznego serwisu i przed zakupem zabrać auto na przegląd.

Auta sportowe – marzenie wielu z nas

Zakup samochodu sportowego – chociażby standardowego Porsche – biorąc pod uwagę stan dróg w naszym kraju jest nie lada wyzwaniem. Niskie i sztywne zawieszenie sprawia, że podczas jazdy czuć każdą nierówność terenu i dziurę. Również z tego powodu, o wiele łatwiej jest coś niechcący urwać: na przykład miskę olejową. Stworzone do szybkiej jazdy są małe i ciasne. Rzadko kiedy zmieści się w nich więcej niż jeden pasażer, a i ilość miejsca w bagażniku jest mocno ograniczona. Wszystko to zostało zaprojektowane po to, aby jak najbardziej zmniejszyć opory powietrza i pozwolić maszynie uzyskiwać jak największe prędkości. I to właśnie niezwykłe wrażenia jakich dostarcza szybka jazda sportowym autem sprawiają, że mają one tak wielu wielbicieli. Tutaj liczy się nie tyle komfort jazdy, co adrenalina i przysłowiowy „wiatr we włosach”.

Uważaj na okazje!

Kupując używane, wyścigowe Porsche należy liczyć się z tym, że będzie ono nas kosztowało sporo oszczędności. Możemy też szukać okazji, jednak w tym wypadku należy zachować szczególną ostrożność. Auta sportowe co prawda nie są samochodami używanymi na co dzień, w związku z czym mogą pochwalić się o wiele niższymi przebiegami niż standardowe samochody rodzinne, jednak często kupowane są „dla zabawy” – po to aby ich właściciele mogli się wyszaleć na drogach. Przed zakupem dobrze jest więc zabrać je do warsztatu, aby nie kupić skarbonki bez dna, bądź po prostu powypadkowego auta.

Bywa tak, że sprzedawcy, dążąc do szybkiego zysku, specjalnie naprawiają samochody powypadkowe, bądź w tak złym stanie technicznym, że w ogóle nie powinny być dopuszczane do ruchu drogowego. Warto więc wiedzieć gdzie znaleźć dobry serwis Porsche w Warszawie i przed zakupem oddać swój samochód w ręce specjalistów. Dobrym miejscem będzie Autoreduta, która skupia najlepszych ekspertów z branży motoryzacyjnej.

Dobry warsztat na wagę złota

W przypadku przeglądu auta sportowego, sprawdzane są na ogół te same rzeczy jak w przypadku zwykłego samochodu – stan zużycia części, poziom płynów silnikowych, stan geometrii zawieszenia.  Jednak dobry mechanik, wyspecjalizowany w konkretnym rodzaju aut, będzie potrafił wyłapać subtelne sygnały świadczące o tym, że w którymś miejscu mogła być wcześniej poważna usterka.

Jeżeli zamieszasz kupić auto sportowe, bądź masz już takie i szukasz dobrego serwisu Porsche w Warszawie  – sprawdź ofertę Autoreduty. Kadra wykwalifikowanych specjalistów zajmie się twoim samochodem i naprawi wszystkie usterki – w miarę możliwości szybko, tanio i profesjonalnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *