Czy wybór samochodów poleasingowych się opłaca? Sprawdzamy
Na firmowej flocie pojazdów można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak to możliwe? Wystarczy zdecydować się na auta poleasingowe. Takie pojazdy są zachowane w perfekcyjnym stanie technicznym i wizualnym, a mimo to dostępne w o wiele niższych cenach niż nowe modele z salonu. Sprawdź, na czym polega leasing auta poleasingowego i podejmij właściwą decyzję.
Finansowanie zakupu auta poleasingowego – czy to dobry pomysł?
Zanim zdecydujesz się na leasing samochodu z drugiej ręki, koniecznie zweryfikuj stan techniczny oraz wizualny pojazdu. Tylko w ten sposób będziesz w stanie wybrać perfekcyjne auto, które w 100% spełni Twoje oczekiwania.
W przypadku używanych pojazdów również można zdecydować się na leasing. Auta tego typu są dostępne w o wiele niższych cenach, co przekłada się na spore oszczędności dla przedsiębiorstwa. Dwu- lub trzyletnie auto może kosztować nawet sporo ponad 100 tys. złotych mniej w porównaniu do nowego, a to już odczuwalna różnica.
Leasing samochodu poleasingowego – jak skorzystać z takiej oferty?
Zanim kupisz używane auto poleasingowe i wybierzesz formę finansowania, koniecznie skontaktuj się z rzetelnym leasingodawcą. To podstawa, aby mieć pewność, że podpisywana umowa będzie korzystna pod względem kosztów.
Wybierając ofertę na leasing samochodu używanego w mLeasing, możesz liczyć na naprawdę atrakcyjne warunki finansowania:
- dwie waluty do wyboru: PLN lub EUR,
- możliwość podpisania umowy z zerową wpłatą własną,
- umowy leasingu samochodu na pojazdy o wartości do 100 tys. złotych są przyznawane w uproszczonej procedurze.
Jak podpisać umowę na leasing auta poleasingowego? To proste. Skontaktuj się z doradcą mLeasing, wybierz samochód i umów się na spotkanie celem finalizacji transakcji.
Dlaczego warto zdecydować się na leasing auta używanego?
Jest wiele powodów, które determinują opłacalność zakupu poleasingowego auta z możliwością dalszego finansowania przez leasingodawcę. Główne czynniki, które są korzyścią dla przedsiębiorstwa to:
- znacznie niższe miesięczne koszty zobowiązania w ramach płatności rat leasingowych,
- brak wymaganego wkładu własnego,
- wygoda działania,
- brak ryzyka związanego z zamrożeniem kapitału,
- możliwość użytkowania poleasingowego auta bez żadnych ograniczeń.
W ramach umowy leasingu samochodu używanego w dalszym ciągu spłacasz wartość całego pojazdu. Ta jest oczywiście niższa niż nowego auta, a więc miesięczne koszty ulegają obniżeniu. Wybierając leasing, możesz rozłożyć płatności nawet na 72 miesiące, zależnie od aktualnej oferty firmy leasingowej.
Wady i zalety auta poleasingowego
Zakup samochodu poleasingowego ma zarówno wady, jak i zalety. Minusem takiego rozwiązania jest zakup pojazdu, który ma przejechane już co najmniej kilkanaście tysięcy kilometrów. Im większy przebieg, tym większe ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek usterki. Nigdy nie ma też pewności, że używane auto będzie w perfekcyjnym stanie, choć można wybrać pojazdy od rzetelnych firm leasingowych – wtedy ryzyko spada do minimum.
Zaletą leasingu auta używanego jest dostęp do pełnej historii serwisowej pojazdu, a także nieco tańsze ubezpieczenie OC i AC. Wraz ze spadkiem wartości pojazdu obniża się też kwota maksymalna odszkodowania w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego, a to przekłada się na wysokość rocznej składki za polisę.
Największym atutem leasingu samochodu używanego jest oszczędność środków. Poleasingowe auta najczęściej nadają się do dalszej bezproblemowej jazdy, a jednocześnie generują ogromne oszczędności dla przedsiębiorcy.
Leasing samochodu z drugiej ręki – podsumowanie
W dzisiejszych czasach leasing jest najpopularniejszą formą pokrycia kosztów zakupu używanego auta. Dla przedsiębiorców to świetne rozwiązanie, które ogranicza koszty początkowe nawet do zera, natomiast w ogólnym rozrachunku umożliwia korzystanie z pojazdu w zamian za płatność stosunkowo niskiej, miesięcznej raty.
Warto dodać, że leasing samochodu poleasingowego umożliwia stosowanie odpisów amortyzacyjnych, a także daje kilka możliwości zakończenia umowy: wykup, zwrot lub ponowne finansowanie.
Artykuł Partnera