Porady

Przypomnienie o oponach zimowych

opony na zmianę

Dzisiaj rano zauważyłem, że za oknem liście zmieniają barwy jak szalone. Znaczy, że już niedługo trzeba będzie zmieniać opony. Bo zima przyjdzie szybciej niż byśmy tego chcieli. Pewnie jeszcze o tym nie myślicie. Jednak to błąd. Przynajmniej ja tak uważam.

Warto jak najszybciej sprawdzić w jakim stanie jest nasze zimowe obuwie. Dlaczego już teraz? Bo jeśli okaże się, że nasze opony nadają się do wymiany to można spokojnie ich poszukać. Zapoznać się z ofertą, zamówić i poczekać na dostawę. Spokojnie i ze znacznym zapasem czasu. Bardzo możliwe, że powinno się nam udać kupić opony taniej niż za miesiąc. A na pewno taniej niż na ostatnią chwilę.

Może się to wydawać banałem, ale bardzo często jest tak, że wcześniej nie myślimy o pewnych rzeczach. Spada śnieg i wtedy szukamy na gwałt opon zimowych. I bardzo często przepłacamy. Bo jeśli czegoś potrzebujemy na już, to wtedy nie liczymy się z kosztami. A tak, możemy wcześniej, spokojnie sprawdzić stan opon zimowych i w razie potrzeby zamówić nowe.

Ja dzisiaj sprawdziłem swoje opony zimowe i wiem, że wytrzymają jeszcze jeden sezon. Ciągle za to rozglądam się za felgami. Albo za aluminiowymi, albo za stalowymi. Nie są niezbędne, ale gdyby udało się tanio kupić…

Postanowiłem więc wystosować mały apel: jeśli macie jakieś sprawdzone miejsca, w których można zamówić opony lub felgi to dajcie znać w komentarzach. Ale uwaga, nie wystarczy podać sam link. Napiszcie dlaczego akurat w polecanym przez was miejscu warto dokonać zakupu. Może obsługa jest niesamowita? Może sami prowadzicie dany sklep? Może cena jest niezwykle korzystna?

zdjęcie: Public Domain

2 thoughts on “Przypomnienie o oponach zimowych

  • Michaniu, trafiłem tutaj z wyszukiwarki blogów motoryzacyjnych. Zadałeś pytanie, gdzie kupić opony zimowe. Miałem kika samochodów w swoim życiu i przez większość czasu, kupowałem opony używane, a od niedawna kupuję przez Internet. Obecnie jest tyle sklepów sprzedających opony zimowe, że szkoda tutaj wymieniać. Moje Dębice Frigo 2 195/65 R 15 kupiłem w http://www.motoopony.pl

    Dlaczego? Szybka wysyłka i towar zgodny z zamówieniem. Niestety, ceny mają niskie na tylko niektóre opony. Dlatego, w tym roku przymierzam się najpierw dokładnie przeanalizować ceny na ceneo.pl i skąpcu, a potem dokonam zakupu. Pozdrawiam Andrzej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *