Porady

Historia samochodu dostępna już w internecie

Doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy maja zamiar kupić używany samochód. Już teraz można sprawdzić jego historię. Można sprawdzić, czy nie jest np. kradziony. To nie wszystko co można sprawdzić. Bo możemy sprawdzić ilu właścicieli miał samochód, kiedy został zarejestrowany w kraju no i jaki ma przebieg.

Jeśli chodzi o przebieg, to nie wszystkie samochody mają już te informacje dostępne. Mój, pomimo, że badanie techniczne miał niedawno, jeszcze tych danych nie ma na stronie. Cóż. Widocznie to musi trochę potrwać. O tym, że informacje o stanie liczników są pobierane podczas badania technicznego już pisałem.

Jak sprawdzić historię samochodu

Aby sprawdzić historię samochodu, wystarczy wejść na oficjalną stronę i na niej wpisać:

  • aktualny numer rejestracyjny
  • numer VIN
  • datę pierwszej rejestracji

Wszystkie te dane znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli sprzedający nie będzie chciał nam go udostępnić, cóż zrezygnujmy z zakupu. Ważne! Można sprawdzić historię samochodu zarejestrowanego w Polsce. Więc te sprowadzane i jeszcze nie rejestrowane… Sami wiecie.

Na poniższym filmie, można zobaczyć jak to dokładnie działa:

[vsw id=”pPipR3dfsSo” source=”youtube” width=”580″ height=”384″ autoplay=”no”]

Natomiast tutaj można zobaczyć przykładowy raport.

3 thoughts on “Historia samochodu dostępna już w internecie

  • Miejmy nadzieję, że ten system trochę ukróci nosa oszustom i krętaczom 😀

  • Niby da się sprawdzic historie ale slyszalam ze i tak sa jakies przekrety. Ja stawiam na auto nowe i wlasnie jestem w trakcie kupowania tyoty yaris. Wiecej place ale przynajmniej mam pewnosc, ze auto jest nowe, bezwypadkowe i ze place za jakosc i gwarancje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *