InneMotowieści

Opony całoroczne klasy premium – słuszny wybór?

Zakup i użytkowanie opon całorocznych to bez dwóch zdań komfortowe rozwiązanie. Jednak, jak to wygląda w kwestii bezpieczeństwa podczas trudnych warunków panujących na drodze? Jak się okazuje, w przypadku modeli z klasy premium naprawdę dobrze. Przekonaj się, jakie modele opon wielosezonowych z tego segmentu warto kupić.

Opony całoroczne – tylko segment premium?

Opony całoroczne są dosyć specyficzną grupą ogumienia. Mają dobrze spisywać się latem oraz zimą, producenci musieli więc pójść na pewien kompromis, mieszanka nie mogła być zbyt miękka i za twarda. Co więcej, odprowadzanie wody oraz śniegu (rowki, lamele) musiało zostać zaprojektowane tak, aby opona radziła sobie w najtrudniejszych warunkach pogodowych bez względu na sezon.

Oczywiście najlepiej z projektem i finalnymi produktami wciąż radzą sobie marki, których opony zimowe i letnie znajdują się w klasie premium. Przykładowymi producentami są Michelin, Nokian i Continental – to właśnie o nich chcemy dziś napisać w kontekście opon całorocznych i ich ewentualnego zakupu. 

Michelin Crossclimate+ spełnią Twoje oczekiwania

Jednym z niekwestionowanych liderów w przypadku opon całorocznych jest model CrossClimate+. To ogumienie doskonale sprawdzające się na samochodach typu crossover, a więc autach przeznaczonych do miasta, na trasę, ale i podróż w góry. Opona zapewnia wysokim poziom bezpieczeństwa niezależnie od pogody, przyczepność na suchej i mokrej drodze jest tutaj bezsprzeczna, a znakomitą trakcję na śniegu potwierdza oznaczenie 3PMSF.

W nowych modelach Crossclimate+ francuski producent zadbał o dłuższą trwałość bieżnika, aby zmiana opon była jeszcze bardziej odłożona w czasie. Opisywany model pracuje cicho, oferuje bardzo dobrą przyczepność, jednocześnie średnią efektywność paliwową, co jednak nie wpływa znacząco na zużycie paliwa.

Marka Continental z ofertą opon wielosezonowych

Niemiecki producent Continental również produkuje opony całoroczne. Jednym z polecanych modeli jest AllSeasonContact jakościowo porównywany do Crossclimate+. Wielokrotnie nagradzany, zyskujący doskonałe wyniki w testach, sprawdzany pod kątem hamowania oraz prowadzenia na śniegu, mokrej i suchej nawierzchni. Przez wielu uważany za złoty środek, bo zapewniający bezpieczeństwo i komfort w każdych warunkach, przy tym niezwykle trwały. AllSeasonContact dostępny jest w wielu rozmiarach, dzięki temu założysz go do auta miejskiego, kompaktowego, luksusowego czy crossovera i SUV-a. 

Nokian – co ma do zaoferowania w kwestii opon całorocznych?

Nokian WeatherProof to model opony całorocznej, który istnieje na rynku od kilku lat, jednak systematycznie, każdego roku jest udoskonalany. Najnowszy model spisywał się świetnie w testach ADAC czy ACE/GTÜ, gdzie eksperci zgodnie polecali go użytkownikom. Model, o którym piszemy, ma kierunkową rzeźbę bieżnika skutecznie odprowadzającą wodę, agresywny kształt, aby lepiej radzić sobie z błotem pośniegowym, lamele chwytające śnieg, a także mieszankę gumową zachowującą elastyczność w różnych temperaturach.

Możemy śmiało polecić ten, a także pozostałe dziś opisane modele opon całorocznych. W końcu to sama wygoda, brak wymiany dwa razy do roku, kosztów z tego tytułu czy konieczności przechowywania drugiego kompletu, gdy ten pierwszy jest użytkowany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *