Nie lekceważmy bezpieczeństwa

Najlepsze ubezpieczenie przy leasingu samochodu

Ubezpieczenie samochodu to dzisiaj standard, nie tylko ze względu na obowiązek. Niegroźna stłuczka, niefortunna awaria czy niebezpieczny wypadek – w każdej z tych sytuacji możemy mieć pewność, że ubezpieczyciel nie pozostawi nas samym sobie. W przypadku leasingu samochodowego zobligowani jesteśmy do posiadania ubezpieczenia na pewnym poziomie. Warto zdecydować się na najlepsze przy stosunkowo niskiej cenie. Jak więc znaleźć najbardziej atrakcyjne rozwiązanie?

Ubezpieczenie – ważny element w ofercie leasingowej

W przypadku leasingu ubezpieczenie assistance ma wyjątkowo duże znaczenie. Na czym polega ta forma ubezpieczenia? Przede wszystkim daje pewność, że nie zostaniemy z awarią czy szkodą sami, otrzymamy kompleksowe wsparcie najszybciej, jak to możliwe. Przedsiębiorca podpisujący umowę wybiera wariant. Na miejscu z pewnością znajdzie się pomoc drogowa, ale opcjonalnie – w zależności od kształtu umowy – może to też oznaczać podstawienie pojazdu zastępczego, a nawet zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy bądź transport kierowcy i pasażerów felernego auta. Warto pamiętać, że nawet w przypadku niewielkiej i oczywistej stłuczki, zobowiązani jesteśmy do wezwania policji na miejsce zdarzenia. To wymóg leasingodawcy i ubezpieczyciela.

Poczucie bezpieczeństwa za kółkiem

Teraz kilka słów o assistance. Ten rodzaj ubezpieczenia to niewymagany dodatek. Zobligowani jesteśmy tylko do tak zwanego OC, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Dlatego też ubezpieczenie assistance zaprojektowana tak, że daje nam poczucie maksymalnego bezpieczeństwa na drodze. Nie musimy niepokoić się ewentualną awarią, problemem ze ściągnięciem pomocy drogowej czy ewentualnym transportem z miejsca stłuczki. Wszystko to ujęte jest w dobrze skonstruowanej umowie. Zwykle samochody leasingowe mają konkretne, polecane firmy ubezpieczeniowe, które oferują wysokiej jakości rozwiązania na preferencyjnych warunkach. Jest to szczególnie przydatne, kiedy mówimy o większej liczbie samochodów służbowych. Warto rozeznać się na rynku i znaleźć najkorzystniejszą ofertę, zarówno leasingu, jak i ubezpieczenia assistance. W przypadku leasingu w Santander Consumer Multirent ubezpieczenie takie zapewnia leasingobiorcy pierwszą pomoc na wypadek szkody lub awarii pojazdu. Ale nie tylko. Stworzone jest z myślą o przyspieszeniu likwidacji szkody, a poszkodowani mogą liczyć nawet na pomoc drogową, pojazd zastępczy czy zakwaterowanie w hotelu. Wygodnie i bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *