MotowieściPorady

Najem firmowego samochodu – dlaczego dziś opłaca się bardziej?

Najem samochodu nie jest rozwiązaniem nowym – przez lata tak usługa zmieniała się, by jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb klientów. To świetna alternatywa dla wielu innych, bardziej tradycyjnych modeli finansowania. Jak przebiega proces najmu i dlaczego warto dziś się na niego zdecydować?

Najem samochodów – co zmieniło się przez lata?

Najem to forma umowy zawieranej między leasingodawcą a leasingobiorcą. Dzięki niemu przedsiębiorca może korzystać z nowego samochodu w zamian za dokonywanie regularnych opłat. Sam najem jest korzystniejszy od leasingu, ponieważ spłaca się w nim jedynie utratę wartości pojazdu, co oznacza niższe raty.

Jedną z głównych obaw, jaką na przestrzeni lat żywili przedsiębiorcy wobec najmu, są dodatkowe opłaty. Po zwrocie aut często otrzymywali dodatkowy rachunek uwzględniający usterki i mankamenty będące efektem eksploatacji. To wpływało na ocenę jakości obsługi i generowało koszty, których firmy wcześniej nie brały pod uwagę.

Najem w nowoczesnej formie rozwiązuje ten problem. Przede wszystkim leasingodawcy oferują szereg dodatkowych rozwiązań, które ułatwiają użytkowanie i sprawne eliminowanie ewentualnych problemów. W ramach oferty mAuto.pl zyskujesz dostęp do usług serwisu – koszty mogą zostać wliczone w raty lub opłacone po autoryzacji i oszacowaniu szkód przez specjalistów. Jednocześnie leasingodawca posiada aktualne informacje na temat stanu auta, co pozwala uniknąć przykrych niespodzianek.

Poznaj korzyści płynące z najmu

Co jeszcze przemawia za wyborem oferty najmu nowego samochodu? Takie rozwiązanie nie stanowi dużego obciążenia finansowego dla przedsiębiorstwa. Koszty są niższe niż w przypadku tradycyjnego leasingu, a dodatkowo przy zawieraniu umowy nie ma konieczności posiadania wkładu własnego. Okres finansowania może wynosić nawet do 48 miesięcy, dzięki czemu koszty rozkładają się na jeszcze niższe kwoty.

Po zakończeniu umowy nie ma też obowiązku wykupu pojazdu. Może on wrócić do właściciela, a Ty możesz zdecydować się na nowy samochód w ramach kolejnej oferty najmu. Jednocześnie unikniesz formalności związanych ze sprzedażą auta.

Wybierz wygodny najem w mAuto.pl

W poszukiwaniu oferty najmu warto skorzystać z oferty mAuto.pl – wirtualnego salonu z szeroką gamą rozwiązań dla przedsiębiorców. Wejdź na stronę mauto.pl i wybierz konkretny model samochodu. Wszystkie formalności załatwisz zdalnie – wybierz model finansowania, który odpowiada Ci najbardziej. Określ wysokość wpłaty początkowej (może to być nawet 0%) i wybierz dodatkowe usługi z oferty. W razie potrzeby możesz także skontaktować się z konsultantem w celu lepszego omówienia szczegółów oferty.

Pozostaje już tylko odebrać auto. Jeśli obowiązki Ci na to nie pozwalają, nie musisz tego robić osobiście. W ramach oferty mAuto.pl możesz skorzystać z darmowej dostawy na terenie całego kraju. Kierowca dostarczy samochód pod wskazany przez Ciebie adres w wyznaczonym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *