Wypadki

Na naszych drogach niestety nie jest coraz bezpieczniej

Kolejna kompilacja filmów, które każdy kierowca powinien zobaczyć. Seria Polskie Drogi doskonale się ku temu nadaje. Nic tak bowiem nie wpływa na umiejętność jazdy, jak oglądanie wypadków. Zwłaszcza, kiedy można pokusić się o wyciągnięcie wniosków ze złego zachowania innych kierowców. Wiadomo, my wszyscy jeździmy wspaniale i nas to nie dotyczy. Zawsze mamy pierwszeństwo i wiemy, że to inni źle jeżdżą. Czy aby na pewno?

Wiadomo, że każdy z nas czasem łamie przepisy. I nikt tego nie pochwala, jednak tak jest i nie ma czego ukrywać. Ważne jest, aby uświadomić sobie to, że takie łamanie przepisów może się naprawdę źle skończyć zarówno dla nas, jak i dla innych. Czasem wystarczy tylko odrobina wyobraźni by uniknąć przykrej sytuacji. Zresztą sami zobaczcie:

Ten odcinek obfituje w wiele sytuacji, których można było uniknąć. Wystarczyło tylko jechać wolniej, szybciej, uważniej. Tyle teoria, w praktyce, jak wszyscy wiemy, bywa różnie. Z miłych momentów warto przytoczyć ostatni fragment, na którym wizerunek motocyklistów został niespodziewanie ocieplony. Wielkie brawa. Natomiast kamyczek do ogródka BMW wrzucili dwaj myślący inaczej bojownicy szos. Tutaj nasuwa się jedno, proste pytanie. Czy nie mogli po prostu podłożyć czegoś pod koła tego samochodu? Taka czysta i bezinteresowna złośliwość nadal mnie zadziwia. Choć może już nie powinna? Sam nie wiem.

One thought on “Na naszych drogach niestety nie jest coraz bezpieczniej

  • Niektóre filmiki w zestawieniu przerażają. Czasami odnoszę wrażenie że nie wszyscy nadają się za kółko, bo po prostu brak im wyobraźni. I jak zwykle kierowcy bmw dorzucają 3 grosze do hańbienia marki.. Ehh.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *