Informacje prasoweMotowieści

Jakie elektryczne Citroeny możemy obecnie kupić?

Samochody elektryczne od paru lat rozpalają całą branżę. Temat ten stale powraca i wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat producenci zostaną zmuszeni do przejścia na produkcję aut napędzanych za pomocą prądu, kosztem dalszego rozwoju technologii w zakresie jednostek spalinowych. Wielka zmiana w branży motoryzacyjnej już się dzieje i niezależnie od tego, czy jesteśmy jej zwolennikami czy przeciwnikami, nie jesteśmy w stanie temu zapobiec. Warto się jednak zastanowić nad tym, czy jako miłośnicy danej marki, jesteśmy w stanie wybrać ciekawy model auta elektrycznego dla siebie. W dzisiejszym artykule skupimy się na Citroenach elektrycznych. Zapraszamy do dalszej lektury!

Idealne do miasta…

W gamie elektrycznych Citroenów na dobre zagościł jeden z mniejszych modeli tego producenta. Mowa tutaj o aucie oznaczonym jako E-C3, czyli elektrycznej odmianie małego, miejskiego modelu C3. Samochód ten jest idealną propozycją dla tych, którzy szukają niedużego, ekonomicznego i funkcjonalnego samochodu miejskiego. Idealnie sprawdzi się jako pojazd przeznaczony na dojazdy do szkoły lub pracy, a łatwość z jaką przychodzi parkowanie, z pewnością będzie dużym atutem dla wielu kierowców.

gniazdo ładowania samochodu elektrycznego

I na trasy…

Citroen elektryczny to jednak nie tylko małe, miejskie samochody. W gamie producenta znajdziemy takie modele, jak: E-C4 oraz E-C4 X. Zarówno jeden, jak i drugi charakteryzuje się bardzo przyzwoitymi pod względem ładowności przestrzeniami bagażowymi, a przy tym daje komfort pozwalający na bezproblemowe pokonywanie dalszych odległości. Wszechstronność modelu sprawia, że jest to idealna propozycja zarówno dla tych, którzy poruszają się głównie po mieście, jak i tych, którzy planują regularne wypady poza miasto z rodziną lub znajomymi.

Dostawcze i do pracy…

W gamie elektrycznych modeli Citroena nie mogło zabraknąć również aut, które przeważnie wykorzystywane są do pracy. W ten sposób do oferty trafiły dwa znakomite modele, czyli E-Berlingo oraz E-Spacetourer. Oba auta charakteryzują się znakomitą funkcjonalnością, dużą przestrzenią załadunkową, a także komfortem zarówno dla kierowców, jak i pasażerów.

Tego typu samochody doskonale sprawdzają się jako pojazdy dostawcze oraz do transportu ludzi. Dzięki wykorzystaniu napędu elektrycznego stają się bardziej przyjazne dla środowiska, a jednocześnie nie tracą swoich walorów funkcjonalnych, które w tym przypadku są bardzo ważne.

Czy warto kupić Citroena elektrycznego?

Citroen to jeden z tych producentów, który bardzo często wyprzedza swoje czasy i staje się świetny w tworzeniu modeli, które trafiają do odbiorców. Elektryczne modele Citroena charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością, świetnymi osiągami, a co bardzo ważne, nie tracą swoich walorów oraz zalet względem swoich spalinowych odpowiedników.

Jeśli szukacie elektrycznego Citroena, to koniecznie powinniście zapoznać się z bogatą ofertą producenta. Zachęcamy również do skorzystania z wyjątkowej oferty salonów należących do Grupy Zdunek, gdzie znajdziecie świetne oferty oraz fachową pomoc i obsługę.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *