Informacje prasowePorady

Czy warto wybrać auto nowe, ale dostępne od ręki?

Pewnie każdy, kto kupował nowy samochód, słyszał o terminach i okresie oczekiwania, na samochód produkowany na nasze bezpośrednie zamówienie. Obecnie w przypadku niektórych marek, na swoje auto trzeba czekać wiele miesięcy, a regularnie termin ten przekracza rok. Jest to dość problematyczne, szczególnie gdy potrzebujemy samochodu jak najszybciej. W takich przypadkach, z pomocą przychodzą nam dealerzy różnych marek, którzy oferują samochody dostępne od ręki. Ale co to oznacza, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? O tym przeczytacie w naszym artykule!

Jakie są zalety zakupu auta dostępnego od ręki?

Główną zaletą wyboru auta dostępnego od ręki lub też jak to się często określa „na placu”, jest czas oczekiwania od momentu złożenia zamówienia, do czasu wyjazdu z salonu. Jeśli nasze wymarzone auto stoi już w salonie, to czas te możemy skrócić nawet do kilku dni. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które potrzebują nowego samochodu jak najszybciej, bo np. wcześniej sprzedali swój dotychczasowy pojazd lub uległ on awarii, czy wypadkowi. W takich przypadkach zakup auta dostępnego od ręki wydaje się być jedynym, sensownym wyborem, który nie wiąże się z długim czasem oczekiwania na wydanie.

sprzedawca pokazuje auto klientce

Jakie są wady zakupu samochody dostępnego od ręki?

Niestety, każde rozwiązanie ma też swoje wady. W takim przypadku musimy pamiętać o tym, że wybierając gotowy, czekający już na nowego właściciela samochód, nie mamy żadnych możliwości jego personalizacji, co jest często bardzo istotne dla osób, decydujących się na zakup auta z salonu. Jeśli zależy nam na tym, by pojazd, którym zamierzamy jeździć przez kolejne lata, był maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb, to musimy zrezygnować z zakupu auta dostępnego na placu. Jeżeli istotna jest dla nas możliwość przejścia przez konfigurator, skomponowanie idealne egzemplarza dla swoich potrzeb, to niestety musimy liczyć się z wydłużonym czasem do odbioru.

Gdzie szukać auta dostępnego od razu?

Jeśli zależy nam na znalezieniu odpowiedniego auta nowego, lecz nie wymagającego od nas zbyt długiego czasu oczekiwania, to zdecydowanie powinniśmy rozejrzeć się po salonach samochodowych w naszej okolicy. Bardzo często oferta samochodów dostępnych od ręki jest na tyle duża, że znajdziemy idealny pojazd, który spełni nasze wszelkie oczekiwania. Jeśli interesują Was auta dostępne od ręki Gdańsk, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą salonu marki Peugeot, należącego do Grupy Zdunek.

Na co zwracać uwagę przy zakupie auta dostępnego na placu?

Decydują się na zakup samochodu z placu dealera, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Na pewno trzeba pamiętać o tym, by zweryfikować, czy dane auto ma wyposażenie, które jest dla nas odpowiednie. W ten sposób nie będziemy musieli iść na żadne kompromisy.

Jeśli zależy nam na kupnie auta fabrycznie nowego, to zwracajmy uwagę na to, czy dany egzemplarz nie jest np. autem testowym, które mogło w przeszłości trafiać w różne ręce kierowców, którzy sprawdzali jego możliwości i osiągi. Każda decyzja o zakupie auta musi być przemyślana i poparta dokładną weryfikacją pojazdu.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *