Wypadki

Niebezpieczne rosyjskie drogi

O tym, że w Rosji na drogach jest niebezpiecznie nikogo nie trzeba przekonywać. Często możemy oglądać filmy kręcone przez użytkowników tych dróg. I coraz częściej można też znaleźć filmy, które zostały nakręcone z wielu ujęć. I wtedy dopiero widać niszczycielską moc samochodów. I można dokładnie zobaczyć, że nadmierna prędkość na terenie zabudowanym, może mieć bardzo nieprzyjemnie skutki.

Hyundai Solaris w lotniczej akcji

O ile powyższy film można potraktować humorystycznie i śmiać się z tego, że Hyundai Solaris nie potrafi latać, to ciężko przejść obojętnie obok tragedii pieszego. Szedł prawidłowo, chodnikiem i został potrącony przez samochód. To nie miało prawa się zdarzyć, ale jak widać, zdarzyło się.

Widzimy ujęcie z jednej kamery i tak naprawdę nie do końca wiemy jak doszło do wypadku. Jak wcześniej wspomniałem, w dzisiejszych czasach coraz łatwiej jest o ujęcie z wielu kamer. I na poniższym filmie można zobaczyć jak do niego doszło i jak fatalnie się skończył dla innych pieszych.

Jak podaje agencja prasowa Interfax wypadek miał miejsce we wschodniej Moskwie. Kierowca samochodu Hyundai Solaris nie zatrzymał się na skrzyżowaniu. Samochód zbliżał się do skrzyżowania z prędkością ok 80 km/h, nie zatrzymał się na czerwonym świetlne i aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem, kierowca zwiększył prędkość do 105 km/h. Przez to stracił on panowanie nad samochodem, potrącił pieszego a następnie uderzył w przystanek autobusowy. W wyniku zdarzenia zginęły trzy osoby w tym dwunastolatka.

 

3 thoughts on “Niebezpieczne rosyjskie drogi

  • oj tak, to są najlepsze filmiki z przestrogą dla kierowców… tam na drogach co sekundę tyle się dzieje, że głowa mała… strach tam jeździć.

  • Jeżdżą w tej Rosji jak wariaty! Ja myślałem, że w Polsce jest fatalnie ale tam to już w ogóle strach poruszać się po chodniku a co dopiero po drodze!

  • Rosja to jest stan umysłu, ile już było filmów z wideo rejestratorów stamtąd , sam jestem ciekaw jak oni to robią czasami, bo to jest aż niemożliwe:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *