MotowieściSamochody

Koniec Hummera

Niestety światowy kryzys dotknął także fabrykę Hummera. Obecnie na placu stoi 2,2 tys. samochodów, które czekają na swojego właściciela. Producent oferuje dobre zniżki, kuszące kredyty, żeby tylko pozbyć się zalegających samochodów.

Kilka słów wspomnień

Hummer  to samochód z rodowodem stricte  militarnym.  Zadebiutował jako samochód wojskowy HMMWV. Potocznie  zwany Humvee. Był samochodem produkowanym tylko na zlecenie amerykańskiej armii.

Rok 1992 był rokiem, w którym rozpoczęto sprzedaż Hummerów w wersji dla cywilów. Jako jednym z pierwszych właścicieli był Arnold Schwarzenegger.

Po sześciu latach Hummera przejęło General Motors, Gospodarczy kryzys doprowadził do tego, że kierownictwo chciało sprzedać prawa do marki. Były prowadzone rozmowy z chińskim producentem Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery. Niestety nie doszło do ostatecznego podpisania umowy. Tak więc , ze względu na brak zainteresowania zakupem tej marki, producenci zostali zmuszeni do ogłoszenia upadłości. Gdyby Hummer pozostał samochodem militarnym, może znalazłby więcej zwolenników i miłośników niż wersje unowocześnione o różne zbędne bajery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *