InneMotowieści

Hyundai i20 – cena jest świetna, ale na tym nie koniec zalet tego modelu

Miejski model koreańskiego producenta skutecznie rzucił wyzwanie bardziej doświadczonej konkurencji z Europy. Do tego stopnia, że dziś Hyundai i20 okupuje wysokie pozycje na liście najlepiej sprzedających się samochodów segmentu B. Bez wątpienia duży wpływ na rynkowy sukces tego modelu ma atrakcyjna cena Hyundaia i20, jednak warto podkreślić, że koreańska propozycja ma do zaoferowania znacznie więcej. Szczegóły znajdziesz w naszym artykule.

Bardzo dobra funkcjonalność

Hyundai i20 najnowszej generacji nieco wymyka się stereotypom na temat samochodów segmentu B. To całkiem duże auto, którym komfortowo mogą podróżować nawet cztery dorosłe osoby. Idealnie sprawdzi się w układzie dwoje dorosłych z przodu i dwoje dzieci w fotelikach na tylnej kanapie.

Tym autem bez problemu można się też wybrać np. na rodzinny weekend za miastem. Zwracamy uwagę na przepastny – jak na tę klasę – bagażnik o pojemności aż 351 litrów, o 25 litrów więcej w porównaniu z poprzednią generacją i20.

Dobry poziom wyposażenia

Hyundai i20 oferuje dostęp do takich rozwiązań, których jeszcze do niedawna mogliśmy szukać wyłącznie w samochodach klasy średniej czy wyższej. W zależności od wersji do dyspozycji kierowcy i pasażerów są m.in. system łączności bezprzewodowej BlueLink, system monitorowania martwego pola BCA, funkcja zdalnego otwierania i zamykania drzwi czy asystent podążania pasem ruchu LFA.

Wybierz wersję silnikową dla siebie

Hyundai i20 jest dostępny w kilku wariantach napędu. Podstawową jednostką w ofercie jest dobrze znany i ceniony przez użytkowników oraz mechaników silnik benzynowy 1.2 MPI o mocy 84 KM. To naprawdę dobry wybór do miasta, oferujący wystarczającą dynamikę, niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji.

Jeśli szukasz czegoś bardziej dynamicznego, to rozważ zakup Hyundaia i20 z silnikiem 1.0 T-GDI o mocy 100 KM, który zapewnia dobre osiągi przy wciąż umiarkowanym apetycie na paliwo.

Koreański producent przygotował też coś dla tych, którzy preferują napęd hybrydowy. Hyundai i20 Hybrid wykorzystuje technologię mild hybrid, gdzie silnik benzynowy jest wspomagany przez generator elektryczny dodatkową mocą i momentem obrotowym. Miejski Hyundai w tej wersji jest dostępny w dwóch wariantach mocy – 100 oraz 120 KM.

W gamie i20 znajdziemy również wersję dla tych, którzy za kierownicą szukają przede wszystkim emocji. Hyundai i20 N został zaprojektowany w oparciu o rajdowy model i20 WRC. Jest napędzany silnikiem benzynowym 1.6 T-GDI o mocy 204 KM, pierwszą setkę osiągając w czasie 6,7 sekundy i rozwijając prędkość maksymalną do 230 km/h.

Sprawdź cenę Hyundaia i20

Atrakcyjna cena Hyundaia i20 to dobry powód, aby bliżej zapoznać się z tym modelem. Po najlepszą ofertę udaj się do salonu autoryzowanego dealera koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice i zapytaj o egzemplarze dostępne od ręki oraz o aktualne promocje. W ofercie dealera znajdziesz również szeroki wybór oryginalnych akcesoriów i części do Hyundaia i20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *