Informacje prasowe

Gosia Rdest jedyną kobietą w Formule 4 – Informacja prasowa

Gosia Rdest, Kartingowa Mistrzyni Polski 2011 i uczestniczka BMW Formuła Talent Cup 2012, dołączyła do zespołu Douglas Motorsport i już w kwietniu rozpocznie rywalizację z najlepszymi młodymi kierowcami na świecie w międzynarodowej Formule 4.

Kobieta w Formule 4

Polska zawodniczka będzie jedyną przedstawicielką płci pięknej w pierwszym sezonie Formuły 4 – cyklu wyścigów dla młodych kierowców organizowanym przez Brytyjski Klub Kierowców Wyścigowych (British Racing Drivers’ Club – BRDC) na torach w Wielkiej Brytanii. Sukces w F4 może zaowocować dla kierowcy udziałem w wyścigach wyższej klasy, takich jak F3, Seria GP2 czy Formuła Renault 3.5. Pierwsze wyścigi sezonu odbędą się na słynnym torze Silverstone już 27 i 28 kwietnia 2013 roku.

Cieszymy się ogromnie, że Gosia dołączyła do naszej ekipy – stwierdził szef zespołu Douglas Motorsport Wayne Douglas – Obserwujemy ją już od roku i jesteśmy pod wielkim wrażeniem jej postępów na torze. Jestem przekonany, że w trakcie sezonu będziemy świadkami niejednej niespodzianki z jej strony.

Kim jest Gosia Rdest

Gosia Rdest, świeżo upieczona studentka kierunku Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, wiąże wielkie nadzieje z tegorocznymi startami. Formuła 4 to dla mnie niezwykłe wyzwanie. Wszystko jest nowe – nowa seria, nowy zespół, nowy bolid – mówi zawodniczka – Jestem przekonana, że na obecnym etapie mojej sportowej kariery rywalizacja w Formule 4 jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Cieszę się również, że dołączyłam do zespołu Douglas Motorsport, za którym stoi historia, wielkie doświadczenie i który podchodzi indywidualnie do każdego kierowcy. Wszyscy członkowie zespołu to maniacy kierownicy, tak jak ja – dodaje Gosia – Nie mogę się już doczekać pierwszego wyścigu.

Plany sportowe i wyniki Gosi można śledzić na stronie internetowej – www.gosiardest.pl oraz na Facebooku: Gosia Rdest – Life is a Race

Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za Gosię. Mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie o niej usłyszymy. Może też kiedyś mnie zaprosi na przejażdżkę? Wtedy postaram się zrobić jakiś przyjemny foto lub nawet wideo reportaż 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *