MotowieściSamochody

Czym wyróżniają się samochody Mitsubishi?

Odpowiedź na pytanie “Czym wyróżniają się samochody Mitsubishi?”, to odpowiedź dość zawiła, bo ten Japoński producent znany jest z aut terenowych takich jak model Pajero, czy też z sedana Lancer, który do dziś jest gwiazdą, jeśli chodzi o rajdy samochodowe. Wiele znaczy też i to, że ten konkretny producent istnieje też w segmencie SUV-ów i małych miejskich aut.

Legenda Mitsubishi i wzmianki o rajdach

Ludzie wychowani na rajdach samochodowych lat dziewięćdziesiątych znają auta takie jak Mitsubishi Lancer EVO. Sedan ten do chwili obecnej doczekał się aż dziesięciu wersji, które można nazwać generacjami, czyli są to wersje od EVO 1 do EVO 10.

Wielu znawców twierdzi, że pierwsze sześć wersji tej rajdówki, a konkretniej mowa tu o wersjach z homologacją na rynek cywilny były tymi najbardziej udanymi, a najnowsza odmiana to rzecz jasna sporo elektroniki i dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów, w której zdaniem wielu ta cała elektronika sterująca jest chyba największą wadą tego samochodu.

Mowa tu dokładnie o tym, że przez nią model ten utracił swoją pierwotność i stał się tylko mocnym autkiem, którym okazyjnie można odwozić dzieci do szkoły.

Kilka ciekawych wzmianek o Pajero

W czasach obecnych pierwsza generacja Mitsubishi Pajero jest tak samo cenioną, jak pierwsza generacja Nissana Patrola. Mowa tu dokładnie, że w latach osiemdziesiątych te konkretne samochody miały ramy i stałe napędy na cztery koła, czyli były to wyjątkowo udane samochody terenowe, które nawet dziś się ratuje ze złomowisk, po to by nadal dawały frajdę w terenie.

Nieco nowsze generacje Pajero też są fajne, czyli nadal radzą sobie w terenie i to nie tylko w tym umiarkowanym, ale są też bardziej cywilizowane, czyli pomyślano o tym, że samochód ten na każde dziesięć kilometrów przejechanych po drodze asfaltowej przejeżdża od kilkuset metrów do kilometra po dość grząskiej drodze gruntowej i dlatego ten konkretny model musi być autem cywilizowanym.

Nie zmieniło się natomiast to, że Pajero to nadal spore pięcioosobowe auto, które ma spory bagażnik i na dokładkę ma on nie tylko znaczną pojemność. Wiele znaczy też i to, że jest wysoki i niemal idealnie kwadratowy.

Jak wygląda Mitsubishi obecnie?

Obecnie produkowane modele Mitsubishi takie jak ASX lub Outlander to auta, które udają samochody terenowe i mają charakterystyczne przody. Mowa tu dokładnie o tym, że Mitsubishi ASX i Lancer EVO 10 są bardzo podobne, jeśli chodzi o ten przód w kształcie trapezu, choć różni je nieco prześwit, a ASX to auto, którym bezpiecznie można pokonywać te wyższe miejskie krawężniki.

Cecha ta ułatwia parkowanie, choć jeśli chodzi o miasto, to Mitsubishi Eclipse też ma większy prześwit i też się nim łatwiej parkuje. Łatwość ta to może plus dodatkowy, bo model Eclipse to głównie stylistyka, która zachęca do kupowania, czyli jest to ta nowa twarz marki Mitsubishi stworzona z myślą o klientach, którzy bardzo chcą zakosztować tej nowoczesności w stylistyce i przy okazji nie stracić na walorach takich jak pojemność bagażnika, czy też komfort pasażerów. Te konkretne zalety też są istotnymi, ale nowoczesne Mitsubishi musi głównie imponować nadwoziem i jego detalami.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z autoryzowanym dealerem Mitsubishi i Hyundai AutoCentrumLis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *