Inne

Czy to koniec cofania liczników?

licznik

Na to wygląda. Koniec łatwego cofania liczników. Łatwego. Bo jak wiadomo, Polak potrafi i coś wymyśli. Dobra wiadomość jest taka, że od 1 stycznia 2014 roku diagności będą wydawali zaświadczenie przy badaniu technicznym z wpisanym aktualnym przebiegiem.

To dobra zmiana. Oczywiście nie zlikwiduje ona tej patologii jaką jest cofanie liczników. Zapobiegliwi będą zmieniali przebieg przed pierwszym badaniem. Ci, którzy sprowadzają auta z zagranicy, także. Jednak pozostali użytkownicy samochodów powinny być zadowoleni. Ja się cieszę. Zawsze to lepsze udokumentowanie przebiegu samochodu.

Stacje kontroli pojazdów muszą zapisywać wskazania licznika przebiegu na zaświadczeniu dla klientów i w swoim systemie informatycznym. Każda osoba kupująca używany samochód będzie mogła zażądać zaświadczenia od sprzedającego lub od stacji kontroli pojazdów. Już niedługo zobaczę jak wygląda to w praktyce. W lutym czeka na mnie badanie techniczne. Wtedy napiszę coś więcej i przekonam się jak to działa w praktyce. A co wy o tym sądzicie? Dobry pomysł? Czy może to nie wypali?

zdjęcie: Public Domain

3 thoughts on “Czy to koniec cofania liczników?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *